Minecraft Eşya Yapma? Minecraft Eşya Nasıl Yapılır?

Minecraft Eşya Yapma? Minecraft Eşya Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Minecraft

Minecraft eşya yapma rehberine hoş geldiniz! Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Minecraft eşya rehberi ile çok daha keyifli hale geliyor…

İsveçli oyun geliştiricisi Markus Persson’ın geliştirip 2011 yılında Mojang bünyesinde piyasaya sürdüğü sandbax oyunu Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındı.

Windows’tan Nintendo Switch’e, Apple TV’den Raspberry Pi’ye kadar hemen her platformda oynanabilen Minecraft, oyunseverlerin hayal gücünün sınırlarını zorlayan eşsiz bir yapım olarak nitelendiriliyor.

Eğer siz de Minecraft eşya yapımı hakkında bilgi sahibi olmak ve Minecraft evreninin zorluklarıyla daha kolay başa çıkmak istiyorsanız bu rehber tam size göre! İşte karşınızda en çok merak edilen Minecraft eşya yapımı tarifleri…

Minecraft Eşya Yapma Masası Kullanarak Eşya Yapmak

2020 yılı itibariyle 200 milyondan fazla kopya sattığı tahmin edilen Minecraft, oyunculara sınırsız ve özgür bir dünya vadediyor. Bu dünya, sınırsız ve özgür olduğu kadar tehlikeli ve acımasız da. O yüzden hayatta kalmak, güçlü bir karakter oluşturmak ve devasa bir base inşa etmek için eşya yapmayı bilmek gerekiyor.

Oyunda eşya yapmak için çalışma masası kullanılır. Bu yüzden öncelikle çalışma masasını yapmalı, daha sonra işlevsel eşyalara yönelmelisiniz.

Minecraft Eşya Yapma Huni Yapımı Çit Yapımı

Çalışma masası yaparken ilk aşama E tuşuna basarak Inventory’yi açmaktır. Ardından 4 adet tahtayı üstteki resimde gördüğünüz gibi yerleştirmelisiniz.

Minecraft eşya yapımı örnekleriyle devam edebiliriz…

Minecraft Huni Yapımı

Minecraft huni(İng: Hopper) yapımı için 5 adet demir külçesine ve 1 adet sandığa ihtiyacınız olacak. Demir külçesini ocakta, sandığı da çalışma masasında üretebilirsiniz. Demir külçelerini ve sandığı çalışma masasında aşağıdaki gibi dizerek huni elde edebilirsiniz.

Minecraft Eşya Yapma Huni Yapımı Çit Yapımı

Minecraft Çit Yapımı

Minecraft eşya yapımı rehberinde sıradaki örneğimiz Minecraft çit yapımı. Çit yapımında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hangi renk çit istediğinize karar vermektir. Çünkü çit yapımında kullanacağınız tahta rengi çit rengini de belirler.

Çit yapmak için 2 adet çubuğu ve 4 adet tahtayı çalışma masasına aşağıdaki şekilde gibi dizmeniz gerekir.

Minecraft Eşya Yapma Huni Yapımı Çit Yapımı

Minecraft taş çit yapımı resmi sürümlerde mümkün değil. Fakat farklı eşyalar üretebilmek için Minecraft eşya yapımı modu ve Minecraft eşya modu başlıklı uygulamaları indirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz