Minecraft Ev Yapımı – Modern Ev

Minecraft Ev Yapımı – Modern Ev

Jabrayilov

Minecraft ev yapımı rehberi karşınızda! Minecraft Modern ev yapımı resimli anlatım arıyorsanız doğru yerdesiniz.

2009 yılında sadece 1 haftada geliştirilen ve geliştiricisine milyonlarca dolar para kazandıran Minecraft, yıllar geçtikçe daha popüler hale geliyor. Son olarak 2014 yılında Microsoft’a satılan ve sürekli yeni güncellemelerle gelişmeye devam eden oyunun en zevkli kısımlarından biri de ev yapma süreci.

Hayalinizdeki evi inşa etmek için Minecraft villa modu veya Minecraft VİLLA Yapımı Hilesi gibi eklentileri kullanabilirsiniz ancak en zevkli olanı yaşam alanınızı kendi emeğinizle inşa etmek olacaktır.

Minecraft Ev Yapımı Adım Adım

Minecraft ev yapma oyunu değildir; zira oyun hayatta kalma, karakter geliştirme ve base inşa etme üzerine kurulu. Oyun pek çok fantastik öge de içeriyor. Ancak oyunun keyfini tam olarak çıkartmak için güzel bir ev inşa etmek hiç de kötü bir fikir değil.

Minecraft ev yapımı için öncelikle çok sayıda inşaat malzemesi biriktirmeniz gerekir. Böylece inşaat sırasında malzeme arayarak dikkatinizi kaybetmemiş olursunuz. Bahsi geçen inşaat malzemelerine çit, taş blok, odun, cam, kapı ve merdivenleri örnek olarak gösterebiliriz.

Minecraft 2 Katlı Ev Yapımı  

Minecraft köy evi yapımı, Minecraft 2 katli ev yapımı yöntemiyle büyük benzerlikler gösterir.

Ev yapmaya başlarken, öncelikle evinize zemin yapıp yapmayacağınıza karar vermelisiniz. Dilerseniz bloklardan kare veya dikdörtgen oluşturarak evinize zemin yapabilirsiniz. Evinizi yaparken zemin kullanmak istemiyorsanız tahta veya taş blokları ortası boş diktörgen şeklinde dizerek doğrudan duvar niyetine kullanabilirsiniz.

İki katlı ev yapmak istiyorsanız duvarları yüksek tutmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer ev girişinin yüksek olmasını istiyorsanız dikey olarak 4-5 bloku feda ederek bu kısma güzel bir merdiven yerleştirebilirsiniz.

İki katlı ve zemini taş bloktan oluşan basit bir ev örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Minecraft Modern Ev Yapımı

Köy evi bana göre değil, havuzlu modern bir villa istiyorum diyenlerdenseniz çok çalışmaya hazır olun! Çünkü bu tip evler, köy evlerine nazaran biraz daha fazla emek istiyor.

Modern evleri destekleyen en önemli unsurlar; çok geniş bir alan, en az iki olmak üzere çok sayıda kat, şık bir havuz ve renkli camlardır. Siz de Minecraft ev yapımı aşamasında bu detaylara önem vererek modern bir yaşam alanı inşa edebilirsiniz.

Minecraft Ev Yapımı 2020 - Modern Ev
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz