Minecraft Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır?

Minecraft Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

Benzersiz iksirlerde kullanılan Minecraft fermente örümcek gözü yapımı pek bilinmeyen bir malzemedir. Potion of weakness büyüsünün yapımında kullanılır; bu büyü sayesinde yakın dövüş hasarı %50 azalır. Potion of slowness büyüsünde kullanılır; oyuncuların ve mobların %15 yavaşlamasını sağlar. Görünmezlik ve zarar iksirlerinin de temeli olan bu malzemeyi nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.

Minecraft Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır?

Mayalı örümcek gözü yapımına başlayabilmeniz için öncelikle gerekli ögeleri elde etmeniz gerekir. Ardından hızlı bir şekilde mayalı örümcek gözünü yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler 1 adet şeker, 1 adet kahverengi mantar ve bir adet örümcek gözüdür.

Şeker, şeker kamışlarından elde edilir. Şeker kamışları toplayıp üretim masasında şeker haline dönüştürebilirsiniz. Kahverengi mantarlar ise ağırlıklı olarak ağaç diplerine yakın gölgelik yerlerde olur. Nemi sevdikleri için bataklık civarından da bulabilirsiniz. Eğer bataklık ve Nether çevresinde gezinirseniz birkaç mantara kesinlikle denk gelirsiniz. Örümcek gözünüz ise örümcekleri öldürerek elde edebilirsiniz. Mağaralara gittiğinizde kırmızı gözleriyle birçok örümcek sizi bekliyor olacaktır. Mağarada bulamazsanız ormana göz atmayı unutmayın.

Tüm malzemeleri topladıktan sonra Minecraft mayalı örümcek gözü yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Üretim masasını açın.
  • 3x3’lük masanın tam ortasına şekeri yerleştirin.
  • Kahverengi mantarı şekerin sol tarafında yerleştirin.
  • Örümcek gözünü ise şekerin alt kısmına yerleştirin.

Fermente örümcek gözünüz sağdaki küçük kutucukta görünecektir. Üstüne tıklayıp envanterinize alın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz