Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Minecraft

Minecraft sunucularında veya tek oyunculu modunda ölünce eşyalar kayboluyor. Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu ile bunun önüne geçebilirsiniz. Böylece oyun boyunca elde ettiğiniz eşyaları ölünce kaybetmemiş olursunuz. İlerde oynayacağınız oyunlar için çok büyük bir kolaylık sağlamış olursunuz.

Oyunda özgür bir dünyada istediğinizi yapabilme şansına sahipsiniz. Düşmanlardan korunmak için hayvanları yaşatmak için yeni binalar yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için de bol bol eşyaya ihtiyaç duyarsınız. Öldüğünüz zaman geçmişteki oyunlardan eşyalarınız kaybolmasın istiyorsanız ölünce eşya gitmeme kodunu kullanmalısınız.

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft’da ölünce eşyalarınızın gitmemesi önemli bir avantajdır. Oyunda eşya toplamak büyük bir zahmettir. Öldüğünüzde eşyalarınız gitmezse bu zahmetten kurtulursunuz. Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu “/gamerule keepInventory True” şeklindedir.

Bu kodu oyunda oynarken chat kısmına yazmalısınız. Böylece hayatta kalma modunda onarken itemleriniz gitmez. Eğer kapatmak isterseniz chat kısmına “gamerule keepInventory False” yazmalısınız.

Minecraft Nedir?

Minecraft, ilk defa 2009 yılında yayınlanan serbest dünya ve hayatta kalma oyunudur. Oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilir. Oyunun bilgisayar, PlayStation ve mobil platformlara uygun versiyonları vardır. Yeni bir oyun olmamasına rağmen dünya çapında çok büyük bir oyuncu kitlesi tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor. 

Oyunda eğlenceyi artıran farklı modlar bulunuyor. Oyuncular, hayatta kalma (survival), zorlayıcı (hardcore), yaratıcı (creative), macera (adventure) ve seyirci (spector) modlarından birisini seçerek maceraya başlıyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz