Minecraft Yatak Nasıl Yapılır?

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır?

alextugani

Minecraft yatak yapımı, oyun evreninde kaliteli bir uyku alıp karakterini dinlendirmek isteyenlerin merak ettikleri bir konudur. Sıfırdan kendinize göre dizayn edebildiğiniz Minecraft evreninde, uyumak için gerçek hayattaki gibi yatağa ihtiyaç duyulur.

Yatağa ne gerek var yerde de yatılır diye düşünüyor olabilirsiniz. Yatak sadece evinize yeni görünüm katacak bir eşya değildir. Oyunda işe yarayan güzel özelliğe sahiptir. Bu yazımızda Minecraft yatak nasıl yapılır tüm detaylarıyla açıklayacağız.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır?

Minecraft evreninde yalnız yaşamıyorsunuz. Avlayabileceğiniz veya besleyeceğiniz hayvanlar olduğu gibi size zarar vermek isteyen varlıklar da vardır. Özellikle gün geceye vardığında iskeletler ortaya çıkarak uykuda sizi yakalamaya çalışırlar.

Gece korunmak için kendinize baraka veya ev yapabilirsiniz. Evinizi iyice çevreleyip kapı koysanız da iskeletler sabah olana kadar kapınızdan ayrılmayacaktır. Gecenin bir an önce bitmesini isterseniz kendinize bir yatak yapıp onun üzerinde uyuyabilirsiniz.

Minecraft yatak yapımı işlemine başlamadan önce gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Yatak için gerekli malzemeler şöyledir:

  • 3 yün
  • 3 ahşap

Ahşap bulmak oldukça kolaydır. Etrafta gördüğünüz bir ağacı kesip kullanabilirsiniz. Ağaç kesecek malzemeleriniz yoksa arazide dolaşarak birilerinden kalmış olan tahta bloklar aramanız gerekir. Arama çok vakit kaybettireceğinden kesici malzemeniz yoksa bile ağacı yumruklayarak tahta elde edebilirsiniz.

Yünü ise tabi ki koyunlardan temin edebilirsiniz. Etrafınızda göreceğiniz koyunları bir yerde yakalayarak makas yardımıyla yünlerini alabilirsiniz. Veya onları öldürüp hem et hem de yün sahibi olabilirsiniz.

Malzemeleri temin ettikten sonra en basit olan kısım yatak yapımıdır. Eğer bir çalışma masanız varsa hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Minecraft yatak yapımı şu şekildedir:

  • Çalışma masasını açın.
  • Bir adet tahta bloğu çalışma masasına bırakın. Böylece 4 ahşap üretilecektir. 4 ahşabı envanterinize alın.
  • Boşalan çalışma masasının en alt satırına 3 adet ahşap blok yerleştirin.
  • Masanın ikinci satırına baştan sonra 3 adet yün blok yerleştirin.
  • Böylece sağdaki kutuda yatağınız hazır bir şekilde görünecektir. Kullanmak için envanterinize yerleştirin.

Gördüğünüz gibi yatak yapımı gayet kolaydır. Artık istediğiniz yerde envanterden yatağı çıkarıp uyumaya başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz