Mount&Blade II: Bannerlord Gümbür Gümbür Geliyor

Mount&Blade II: Bannerlord Gümbür Gümbür Geliyor

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Mount & Blade

Mount&Blade II: Bannerlord çıkış tarihi 2020 yılının Mart ayı olarak açıklanmıştı. 7 seneyi aşkın süredir geliştirilen Türk oyunu, başta Türk oyunseverler olmak üzere tüm oyun camiası tarafından merakla bekleniyor. Kaleleri fethetmeye, saygın komutanları mağlup etmeye ve servetine servet katmaya doyamayanların oyunu olan Mount&Blade, Orta Çağ atmosferini ve eğlenceli savaş mekaniklerini kusursuz bir uyumla bir araya getiriyor. RPG severlerin oynamaya doyamadığı bir oyun olan Mount&Blade Warband, 2016 senesinde PC Gamer tarafından yayınlanan Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Oyun listesinde 30. Sırada yer almıştı. Türk oyun firması TaleWorlds tarafından tasarlanan Mount&Blade serisinin yeni üyesi Bannerlord’un çıkış tarihi yaklaştıkça heyecan ve beklenti artıyor.

Geliştiricinin Blogunda Yapay Zeka Duyurusu Yayınlandı

Mount&Blade tutkunlarını sevindirecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2005 yılında Ankara’da kurulan ve tüm dünyada ses getiren bir seri olan Mount&Blade serisine imza atan yerli oyun firması TaleWorlds, Bannerlord hakkındaki gelişmeleri paylaştığı bloguna yeni bir yazı ekledi. Bu yazı Bannerlord oyununda kullanılacak olan yapay zeka sistemine dair detayları içeriyor. TalesWorld’ün resmi blogunda yer alan bilgilere göre; Bannerlord oyunundaki NPC lordlarının karar verme mekanizmaları, bir önceki oyuna göre büyük gelişim gösterecek. NPC lordları, yani oyundaki diğer orduları yöneten kumandanlar, yeni birlikler almak ve malzeme stoğu yapmak için yerleşim yerlerini ziyaret edecek. Bu açıdan bakıldığında, NPC lordlarının da bizim karakterlerimiz gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalacaklarını ve haliyle kuvvetlerinin daha dengeli olacağını söylemek mümkün. TaleWorlds’ün yapay zeka için atacağı adımlar, oyunun geçtiği hayali dünya olan Kalradya’yı nefes alıp veren dinamik bir dünyaya dönüştürerek oyuncuların oyun atmosferine daha rahat dahil olabilmelerini sağlayacak.

Bannerlord’un Heyecanlandıran Kale Mekanikleri

Bannerlord’un Heyecanlandıran Kale Mekanikleri

Daha önceden duyurulan ve büyük heyecana sebep olan yeniliklerin başında yeni kale mekanikleri geliyor. Mound&Blade Bannerlord oyunundaki kaleleri kişiselleştirebileceksiniz! Yani kale duvarlarının yüksekliği ve kale savunma sistemleri değişiklik gösterecek. Farklı tasarımlara sahip kaleleri fethetmek için farklı stratejiler geliştirmek durumunda kalacağız ve bu da oyunun keyfini farklı bir seviyeye yükseltecek. Peki sizi en çok hangi mekanik heyecanlandırıyor? Oyuna çocuk karakterlerin eklenmesi mi, yeni dövüş mekanikleri mi yoksa görsel anlamda yapılacak geliştirmeler mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirtebilirsiniz!   

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz