OSM Yenilmezlik Taktiği – En iyi Taktik

OSM Yenilmezlik Taktiği – En iyi Taktik

OSM oynarken zayıf bir takımla güçlü bir takımı nasıl yenebilirim diye endişeyle düşünebilirsiniz. OSM yenilmezlik taktiği, sizi galibiyete taşıyacak en iyi taktiktir. Yenilmezlik taktiğiniz uygulayarak zayıf bir takımının olsa bile güçlü rakibinize karşı koyabilirsiniz. Maçı ya kazanırsınız ya da beraber kalırsınız.

OSM yenilmezlik taktiği olarak yapılabilecek pek çok taktik vardır. Küçük bir araştırma yaptığınızda karşınıza birden çok taktik çıkacaktır. Her taktiğin kendine göre belirli kazandırma oranı vardır. Yani oyunda galip olmak için illa ki bir taktik uygulama gibi bir zorunluluğunuz yoktur.

Biz de bu yazımızda araştırmalarımıza ve deneyimlerimize göre OSM’de yenilmenizin önüne geçecek en iyi taktiği sizlerle paylaşacağız. Gelin hep beraber taktiği inceleyelim.

Güçlü Takımlara Karşı OSM Yenilmezlik Taktiği

OSM’de baş etmesi oldukça zor dünya devi takımlar bulunuyor. Adını futbol tarihine altın harflerle yazdırmış bu takımların karşısına sıradan bir takımla çıkıldığında yenilgi kaçınılmaz oluyor. Yenilgiyi önlemek için belirli bir taktiği uygulayabilir veya kendinize özgü bir taktik geliştirebilirsiniz.

Güçlü takımlara karşı OSM yenilmezlik taktiği için diziliş şöyledir:

 

  • Güçlü bir rakip çıktığında 4-5-1 dizilişini seçmelisiniz.
  • Sağ ve sol beklere hücumu en yüksek olan defans oyuncuları koymalısınız.
  • Geriye kalan en iyi defansları da defansa yerleştirin.
  • En iyi orta saha oyuncunuzu göbeğe yerleştirmelisiniz. Onun ardından gelen orta sahaları kanatlara dağıtmalısınız.
  • Ardından en iyi forvetinizi maça eklemelisiniz.

Dizilişi tamamladıktan sonra taktikler kısmına gelin. Stil olarak tek forvetiniz olduğu için kontra atak veya uzun topu seçin. Forvetiniz iyiyse ve orta saha oyuncularınıza güveniyorsanız kaleyi görünce vur stilini seçebilirsiniz. Paslı oyunu seçmeniz tamamen yanlış olur, kendi elinizle rakibe fırsat yaratırsınız.

OSM yenilmezlik taktiği için çizgi taktikleri ise şöyledir:

 

  • Defans: Geride kal
  • Orta Saha: Pozisyonu koru
  • Forvet: Orta sahayı destekle

4-5-1 dizilişinde markaj olarak adam markajını seçmelisiniz. Orta saha ve defans toplamda 9 kişi olduğu için rahatlıkla rakibe istediğiniz markajı uygulayabilirsiniz. Ofsayt tuzağını hayır olarak işaretleyin. Tuzağa düşürme isterken rakibe gol atma fırsatı doğurabilirsiniz. Mücadele şekli olarak agresif mücadeleyi tercih etmelisiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz