Pes 2020 En iyi Taktikler

Pes 2020 En iyi Taktikler

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - PES

Taktikler kazanacağınızı veya kaybedeceğinizi belirleyen oyundaki en önemli unsurlardır. Ne kadar iyi bir takıma sahip olursanız olun Pes 2020 en iyi taktikler uygulanmadığı sürece galibiyet elde etmeniz zordur. Oyun stratejinizi bir an önce belirleyip ardından takımın gidişatını belirlemelisiniz.

Taktik denilince akla hemen dizilişin nasıl olacağı geliyor. Pes 2020 en iyi taktikler, diziliş belirlendikten sonra oyuncuların savunma ve ataklarına yönelik kuruluyor. Bu yazımızda sizi galibiyete taşıyacak taktikleri nasıl uygulamanız gerektiğiniz açıklayacağız.

Pes 2020 En İyi Taktikler

Doğru taktikler maçın seyrini değiştirir. Rakibinizi zor durumda bırakacak efsane işler ortaya koyabilirsiniz. Kullanabileceğiniz Pes 2020 en iyi taktikler şu şekildedir:

3-2-4-1

Kısa paslarla fırsatları domine edebileceğiniz bir taktiktir. Bu taktikte en büyük yük kanatlardadır. Top hızla tüm takımın arasında dolaşabilir.

4-2-1-3

4-3-3 dizilişin değiştirilmiş versiyonu olan bu dizilim daha güvenli bir defans kurmayı amaçlar. Hem sağ hem de sol bek atağa çıkabilir. Zor anlarda kenar oyuncuları yardımcı forvet görevi görebilir.

4-1-2-3

Pes 2020 en iyi taktikler içerisinden en bilineni 4-1-2-3’tür. Bu taktikte ileri üçlünün rahat oynayabilmesi ve orta sahanın istenilen anda ceza sahasına girebilmesi gol şansını oldukça arttırır. 

4-2-2-2

Bu taktikte forvete ve kanatlara eşit oranda değer verilmiş olur. Takım dengede tutulduğundan top rakibin ceza alanına daha hızlı taşınabilir. 4-2-2-2 uygularken savunmaya çok dikkat edilmelidir. Top rakibe geçtiğinde savunma hazır olmazsa gol yiyebilirsiniz.

5-2-1-2

Savunmaya ağırlık vermek istiyorsanız Pes 2020 en iyi taktikler içerisinden 5-2-1-2 en idealidir. Bu taktikle rakip size doğru atağa geçtiğinde kontra atak şansı elde edebilirsiniz. Uzun paslara yapmaya özen göstermelisiniz.

5-2-2-1 

Ben tamamen savunma odaklı oynayacağım diyorsanız bu taktik tam da size göre. Savunmadaki oyuncularınız rakibin tüm ataklarını kesmeye yönelik hareket etmelidir. Burada dikkat etmeniz gereken şey tek forvete sahip olmanın hücum şansını azaltması olacaktır. Orta sahada aktifliğinizi artırarak topu hızlı bir şekilde iletmelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz