Pokemon Go Gym Ne İşe Yarar?

Pokemon Go Gym Ne İşe Yarar?

Jabrayilov
16-06-2021 - Oyun - Pokemon

Pokemon Go Gym, oyunda sık karşılaşılan yerlerden birisidir. Birçok oyuncu Gym’i ele geçirip sahip olmak ister. Oyuncuların gym için neden bu kadar çaba harcadığını anlayabilmek adına Pokemon Go Gym ne işe yarar bilmelisiniz. Oyunda herkesin canla başla kapmaya çalıştığı bu alanı siz de ele geçirmek için mücadele etmelisiniz. Gym’in ne işe yaradığını öğrendiğinizde kesinlikle rekabete dahil olacaksınız.

Pokemon Go Gym Ne İşe Yarar?

Pokemon Go Gym, oyundaki pokemonlarınızı güçlendirmenize imkan sağlayan alanlardır. Gym’leri ele geçirerek kendi Pokemonunuzun daha güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bir Gym yalnızca bir grup tarafından elde tutulabilir. Ele geçiren gruptan bir kişi ise Gym lideri olur.

Pokemon Go haritasında kule biçiminde ikonlar görürseniz, bunlar Gym’lerdir. Hemen gym alanlarına gidip boş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu alanı kullanabilmek için öncelikle eğitmeninizin en az 5. Seviye olması gerekir. 5. Seviyenin altındaki eğitmenler gym’de herhangi bir şey yapamaz.

Gri renkli gym’ler henüz hiç kimse tarafından ele geçirilmemiş demektir. Dolu gym’lere gidip mücadele etmektense boş alanları ele geçirmek daha kolay olacaktır. Boş bir gym gördüğünüzde grubunuzla birlikte oraya yaklaşıp Pokemonunuzu atabilirsiniz.

Ele geçirirken güçlendirmede kullanılan ödüller kazanabilirsiniz. Başkaları illaki olduğunuz Gym’e gelip saldırı düzenleyecektir. İyi bir savunma yaparsanız her bir battle da Gym’in prestiji artar. Takımınız hangi renkse Gym o renge bürünür.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz