Pokemon Go Kamera Nasıl Açılır?

Pokemon Go Kamera Nasıl Açılır?

alextugani
19-06-2021 - Oyun - Pokemon

Pokemon Go kamera açma oyunda Pokemonu görebilmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. Gerçek hayatla çok fazla ilişkili olan oyunda bazı oyuncular kamera nasıl açılır bilmemektedir. Bu oyunu oynarken gerçek hayatta da bir şeyler yapıyor olmanız gerektiğinden kamerayı kullanmak size bir şeyler katacaktır.

Oyunda henüz yeniyseniz kamera açmayı bilmiyor olabilirsiniz. Oyunda başkalarından geride kalmamak için yazımızı sonuna kadar okuyarak Pokemon Go kamera nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

Pokemon Go Kamera Nasıl Açılır?

Pokemon avlarken artırılmış gerçeklik modunda oynayabilmek için kamera açmanız gerekir. Kamera açtığınızda tüm Pokemonları adeta gerçek hayatın içinde bulacaksınız. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin nimetlerinden faydalanmak için yapmanız gerekenler oyunu güncel tutup kamera açmaktır. Oyunu bir kez kamera açarak oynadıktan sonra bir daha açmadan oynamak istemeyeceksiniz.

Pokemon Go kamera şöyle açılır:

  • Oyuna girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde başında “AR” yazan kaydırmalı buton göreceksiniz.
  • Bu butonu sağa kaydırın.
  • Kamera açıldığında buton mavi renk alacaktır.

Eğer buton mavi renk olmazsa kameranız açılmıyor demektir. Oyunda bazı oyuncular kameranın açılmamasından dertlidir. Açılmıyor olmasının birçok sebebi olabilir. Hem iPhone hem de Android telefon modellerinde yaşanan bu sorunun en temel sebebi jiroskoptur.

Eğer telefonunuzda jiroskop yoksa artırılmış gerçeklik özelliğinden faydalanamazsınız. Kameranın açılmamasının bir diğer sebebi ise kameranın özelliklerinin Pokemonun görüntü kalitesine yetememesidir. Daha pek çok nedenden dolayı kamera açılmayabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz