Pokemon Go Raid Nedir?

Pokemon Go Raid Nedir?

Jabrayilov
16-06-2021 - Oyun - Pokemon

Pokemon Go Raid sistemi oyuncuların ilgisini çeken keyif verici bir sistemdir. Belirli kurallara sahip olan bu sistemi tüm Pokemon Go oyuncuları denemektedir. Eğer bugüne kadar göz atmadıysanız sistemin ne olduğunu öğrenip hemen kullanmalısınız.

Pokemon Go yavaş yavaş oyuncularını kaybederken Raid güncellemesi yaparak oyuncularını yeniden kazanmaya başladı. Oyunu yeni gelen özellik gerçekten de birçok kişinin ilgisini çekmeye başardı.

Pokemon Go Raid Nedir?

Pokemon Go Raid, baskın anlamına gelir ve oyunda baskın yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Raid’de bir gurupla birlikte oynayabilirsiniz. Eğer amacınız Pokedex’i tamamlamaksa bu sisteme katılıp başarı elde edebilirsiniz.

Raid’de başarılı olmanız sonucunda efsanevi Pokemon’u yakalayabilirsiniz. İlk raid denemesinde başarılı olamazsanız ertesi günü beklemeniz gerekir. Çünkü her oyuncuya günde bir defa katılma sınırı getirilmiştir. Bu nedenle günlük şansınızı iyi değerlendirmelisiniz. Yoksa beklemek size sıkıcı gelebilir.

Üç yıldızın üzerinde bir baskın yapacaksanız antrenörlerle birlikte savaşmak zorunluluktur. Kimse bunu tek başına yapamayacağı için başka antrenörlerle birlikte hareket etmeye açık olmalısınız. Grup arkadaşlarınızla birlikte olup boss’ları alt edebilirsiniz.

Bazı raid boss’larını yenmek kolay olsa da bazıları sizi ciddi şekilde zorlayacaktır. Böyle bir durumda tüm grup taktiksel davranmalıdır. Eğer belli bir strateji kurgulayıp onu uygulamazsanız büyük olasılıkla yenilgiye uğrarsınız. Bir günlük raid şansınız da boşa gitmiş olur. Oyunda belirli Pokemonları elde etmenin yolu raid boss’ları olduğu için emin olmadan saldırıya geçmemelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz