Pokemon Sword and Shield işinize yarayacak 10 ipucu

Pokemon Sword and Shield işinize yarayacak 10 ipucu

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Pokemon

Galar dünyasının sunduğu her şeyi keftemeden önce, neden kullanışlı Pokemon Sword and Shield 10 ipucumuzla kendinizi hazırlamıyorsunuz? Eski pokemon hayranları için çok fazla olmasa da, işleri değiştirmek isteyen yeni Pokemon oyunu için bir iki yardıma ihtiyacınız olabilir. Daha fazla uzatmadan Spor salonlarını tamamlamak için yolcuğunuzda işinize yaracayacak 10 ipucuyu sizler için derledik.

1.ipucu Vahşi Alan’da gördüğünüz her şeyi yakalayın

Pokemon Sword and Shield Butterfree
Butterfree ipucu

Vahşi Bölge, tomurcuklanan eğitmenlere yakalamak ve keşfetmek için zengin bir Pokemon zenginliği sunan Pokemon Sword and Shield ‘in parlayan yıldızıdır.Ancak Vahşi Alanın her bölgesinde görünen Pokemon, şu anda orada olan hava koşullarına bağlı olacaktır. Yani Pokedex’inle dolaşıp eklemek istediğiniz bir şey görürseniz, mümkün olduğunca yakalamanız gerekir. Sonuçta hava değişebilir ve kısa bir süre daha orada görünmeyeceği anlamına gelebilir.

2.Vahşi Alan’da bir Pokemon’a “strong-looking” denirse, onu yakalayamazsınız

pokemon sword and shield corviknightpokemon sword and shield 10 ipucu
nintendo pokemon sword and shield 10 ipucu

Ancak, bu bir uyarı ile birlikte gelir. Pokemon Sword and Shield, yakalayabileceğiniz vahşi Pokemon’a bir seviye sınırı koyar. Bu, tamamlanan her Spor Salonu Mücadelesi ile yükselir – temel olarak, yendiğiniz her Spor Salonu Lideri ile beş veya 10 seviye artar – ancak başlangıçta, Vahşi Bölgede hangi Pokemon’u yakalayabileceğinizi sınırlar.Bir mücadele olsa da, ciddi bir XP için onlarla savaşabileceksiniz, ancak onları yakalayamayacaksınız.

3.ipucu Meyveler için açgözlü olma

pokemon meyvelerpokemon sword and shield 10 ipucu
nintendo pokemon sword and shield 10ipucu

Meyveler Pokemon Sword and Shield’in önemli bir parçasıdır. Sadece Pokemonunuz tarafından tutulabilir ve savaşlar sırasında tüketilemez, aynı zamanda Pokemon Camp tarafından oluşturulan ve topluca Pokemonunuzu iyileştirecek ve moralini artıracak körilerin temelini oluştururlar. Ağaçları sallayarak meyveleri bulacaksınız, ancak yapmayın. 3DS’de Pokemon Sword ve Shield oynadıysanız, bu potansiyel riski bileceksiniz, Alola’yı atlayanlarınız için dikkatli olmalısınız, çünkü meyveler arasında düzenli olarak vahşi bir Pokemon bulacaksınız. Ağacı çok fazla sallarsanız, yaratıkların ağaçtan düşeceğini ve diğer vahşi düşmanların içeri girmesini ve yerde yatan ağaçtan sallanan meyveleri çalmasını sağlayacak bir Pokemon savaşını tetikleyecektir. Savaştan kaçarsanız ya da ağaç pokemonlarını yenerseniz bir kaç tane alacaksınız, ancak büyük çoğunluk zaten azalmış olacak.

4.ipucu Oyuncu Kartınızı düzenli olarak güncellemek isteyeceksiniz

pokemon oyuncu kartlarıpokemon sword and shield 10 ipucu
nintendo pokemon sword and shield 10ipucu

Pokemon Center’a manuel olarak dönüp terminal aracılığıyla yenilemediğiniz sürece en son verilerinizle güncellenmez. Eğitimcilerinize güncel olmayan bilgileri şimdi vermek istemiyorsunuz, değil mi?

5. ipucu Kampınızda düzenli olarak yemek pişirmeyi unutmayın

pokemon kampta yemek pişirmekpokemon sword and shield 10 ipucu
nintendo pokemon sword and shield 10ipucu

Pokemon Sword ve Shield Currydex tariflerinden bazılarını, özellikle krem ​​şanti içerenleri kontrol edebilirsiniz, PokeCentre ziyaretleri arasında Pokemon’unuzun bakımı için gereklidir. Kampta harika bir köri oluşturmak Pokemon’unuzu canlandıracak, HP’lerini dolduracak ve onları size daha dostça yapacak.Sadece alevleri havalandırırken körileri yakmadığına dikkat et ve karıştırırken çok fazla dökmemeye çalış. Bu şekilde, Pokemonunuz için daha faydalı olacak daha kaliteli bir köri pişirmeniz daha olasıdır.

7. Yapabileceğiniz herkesle konuşun

Uzun süreli bir Pokemon hayranıysanız, bu söylemeye gerek yok, ama her ihtimale karşı söyleyeceğim. Galar’da, özellikle Vahşi Alan’da tanıştığınız herkesle konuşun. NPC’lerin size düzenli olarak hediye verecek öğeleri, Pokemon veya ticaret yapacak şeyler veya sadece Gym Challenge yolculuğunuzda kullanışlı olacak eğlenceli bir gerçek var. Sohbet edin.

8. Kamp Uzmanı ile check-in yapmayı unutmayın

Düzenli olarak kontrol edilmesi gereken belirli bir NPC, Camping King’dir. O tam olarak tabelalanmış değil, ama onu vahşi alandan sarı yürüyüş kıyafetleri giymiş Motostoke’ye giden adımların hemen sağında bulacaksınız. Sadece çadırınızın rengini partinizdeki ilk Pokemon ile ilişkili bir temaya dönüştürmekle kalmayacak, aynı zamanda currydex’inizi de değerlendirecek.

9. Seçenekler Menüsünün bazı gizli özellikleri vardır

pokemon seçenekler gizli özellikler
nintendo pokemon sword and shield 10ipucu

Pokemonları yakalamak genellikle Pokedex’inizi doldurabilir. Bu nedenle, Seçenekler Menüsünde, her bir yakalamadan sonra başparmaklamanız gereken menüleri kolaylaştıracak bazı kullanışlı geçişler vardır. ‘Takma ad ver’ seçeneğini kapatmak için geçiş yapar ve partiniz dolduğunda Pokemon’u otomatik olarak bir Kutuya göndermeyi tercih eder. Ve tüm Pokemon Kutularınıza doğrudan menünün Pokemon bölümünden erişebildiğiniz için, yakalama sonrası düğme tıklamalarınızı azaltabilirsiniz.

10. Stow-on-Side’daki pazar çok kazançlı

Stow-on-Side’deki pazara gidin ve solda ciddi nakit para için günde bir özel ürün satın alacak bir adam var. Büyük Mantar, Nadir Kemikler ve daha fazlası gibi şeyler satın alacak. Örneğin, 14.000 $ karşılığında bir Yıldız Parçası satın alırken, bir PokeMart size sadece 6.000 $ verecek – pazar durak arkadaşının size vereceğinin yarısından daha az. Tek uyarı, günde sadece bir şey satın almasıdır, bu nedenle nakit kazanmak biraz daha uzun sürer.

Bu yazımız için gamesradar sitesinden yararlanılmıştır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz