PUBG Camper Ne Demek?

PUBG Camper Ne Demek?

admin
09-05-2021 - Oyun - PUBG

PUBG Camper, birçok PUBG oyuncusu tarafından bilinmeyen terimdir. Oyundaki yeni stratejik gelişmelerle birlikte kullanılmaya başlayan bu terim PUBG benzeri bazı oyunlarda da kullanılmaktadır. Bu yazımızda PUBG camper ne demek açıklayacağız.

PUBG Camper Ne Demek?

PUBG Camper, oyun alanında stratejik bir nokta bularak o noktadan düşmanları öldüren, mühimmat düşmesini bekleyen oyunculara verilen isimdir. Camper oyuncular genellikle geniş bir alanı gören binalara yerleşerek etraflarındaki tüm düşmanları temizlerler. Camper oyuncular stratejilerini iyi kurgulamazlarsa ölebilirler; bu nedenle profesyonel olmayanlar bu oyun stilini pek denememelidir.

Camper kelimesi İngilizce camp kelimesinden gelmektedir. Camperlar adeta strateji kampı yaparlar. Yani bir bölgeye kurularak oyunun tüm akışını oradan gerçekleştirirler. Camper olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Camp için yerleşilen noktanın görüş alanı çok iyi olmalıdır. Bu nedenle yüksek ve orta yükseklikteki yerlerin tercih edilmesi daha doğrudur.
  • Camp yapmadan önce mühimmat, ilk yardım malzemesi gibi ögelerden bol bol toplanmalıdır. Düşmanlar camp noktanızı fark ettiğinde mühimmat almak için bulunduğunuz yerden ayrılmak imkansız hale gelebilir.

Uzun süre camper olmak bazen negatif bir strateji haline dönüşebilir. Bulunduğunuz bölgede çok fazla kişi yoksa oyunun büyük çoğunluğu bekleyerek geçebilir. Bu durumda da leş sayınız ve puanınız beklenenin çok altında olacaktır. Takım halindeyken bir keskin nişancının camper olması tüm takım için yeterli olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz