PUBG Hangi Ülkenin Oyunudur?

PUBG Hangi Ülkenin Oyunudur?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - PUBG

Sevilen oyun PUBG hangi ülkenin birçok kişi tarafından merak ediliyor. Popülerliğini koruyan PUBG, bilgisayarlarda, Xbox One’da, PlayStation 4’te ve mobil cihazlarda oynanabiliyor. Hayatta kalma ve savaş temalı olan oyun çok oyunculu olarak oynanıyor.

PUBG Hangi Ülkenin Oyunudur?

PUBG, Güney Kore merkezli BlueHole şirketi tarafından geliştirilmiştir ve yayımlanmıştır. Bu yüzden PUBG hangi ülkenin sorusuna cevap olarak Güney Kore verilebilir. 2007 yılında kurulan BlueHole şirketi, 23 MArt 2017 tarihinde Steam erken erişimi ile Windows işletim sistemli bilgisayarlar için PUBG’yi yayınladı. Oyunun ilk ana sürümü ise 20 Aralık 2017’de çıktı ve yine sadece Windows bilgisayarlar erişebildi. Oyunun Xbox One versiyonu ise 12 Aralık 2017 tarihinde kullanıcılar için erişilebilir hale geldi. 

BlueHole şirketi 5 Kasım 2018 tarihinde Kraft Game Union birleşik markasına dahil olmuştur. Kraft Game Union da Güney Kore merkezli olduğu için oyun başka bir ülkeye geçmemiş oldu.

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunudur?

PUBG, bilgisayarlarda ve Xbox One’da çok beğenilince mobil versiyonu çıkarılmıştır. 2018 yılında Tencent Games ve BlueHole şirketlerinin ortak çalışması sonucunda geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Tencent Games, Çin merkezli bir şirkettir. PUBG Mobile oyunu, 9 Şubat 2018 tarihinde ilk çıkışını Çin’de yapmıştır. Sadece Çin’e aittir demek yerine, Çin-Güney Kore ortak yapımıdır demek daha doğru olur. Mobile oyunu da oldukça beğenilince 19 Mart 2018 tarihinde Play Store ve App Store’da ücretsiz yayınlanarak tüm dünyanın erişimine açıldı.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz