PUBG İstek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

PUBG İstek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

alextugani
20-06-2021 - Oyun - PUBG

PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası oyuna bir türlü giriş yapamamanıza sebep olan oldukça sinir bozucu bir hata biçimdir. Hatayı aldığınızda arka arkaya giriş denemesi yaptığınızda yine hatayla karşılaştığınız zamanlar olabilir. Çözümü yaygın olmayan bu hata her an herkesin başına gelebilir.

Kendinize biraz zaman ayırıp oyuna girmek istediğinizde bu hatayla karşılaşmak isteyeceğiniz en son şeydir. PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası neden olur ve çözümü nedir bu yazımızda açıklayacağız.

PUBG İstek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası genellikle internet bağlantısında sıkıntı olan oyuncularda görülmektedir. İnternet bağlantınızda kopmalar oluyorsa oyuna girerken veya oyun içerisinde bir şeyler indirirken bu hata karşınıza çıkabilir. İnternet bağlantısındaki sorunlar sunucu ile cihazınız arasındaki veri iletiminin gerçekleşmesine engel olacaktır.

Bu hatanın bir diğer sebebi ise emülatördür. PUBG Mobile’yi bilgisayardan oynamak isteyenler emülatör kullanmak zorundadır. Emülatörlerini güncellemediklerinde veya başka sebeplerden ötürü istek zaman aşımına uğradı hatasını alabilirler.

Hatanın bir tane kesin çözümü yoktur. Bunun nedeni hatanın birden çok sebebi olmasıdır. Bundan dolayı aşağıda sizlerle paylaşacağımız yöntemleri sırasıyla denemeniz sonunda hatayı gidermenizi sağlar. PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözüm yolları şöyledir:

  • İnternet bağlantısını değiştirin.
  • VPN kullanımını sonlandırın.
  • Virüs programı kullanıyorsanız bir süreliğine kapatın.
  • Ayarlardan PUBG önbelleğini temizleyin.
  • Arka planda çalışan diğer programları kapatın.
  • Cihazı yeniden başlatın.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz