Pubg Jiroskop Nedir?

Pubg Jiroskop Nedir?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG

Çıktığı günden kısa bir süre sonra bilgisayar sürümünü geride bırakıp mobilde daha yoğun rağbet gören Pubg jiroskop özelliğiyle de merak uyandırıyor. Ortalama 30 milyondan fazla kişi tarafından oynanan oyun, rakiplerinize karşı avantaj elde etmeniz için yeni seçenekler sunuyor.

Jiroskop özelliği, özellikle oyunu profesyonel anlamda oynayan kişiler tarafından büyük beğeni topluyor. Oyun oynayış videoları izlerken ya da okuma yaparken sık sık jiroskop kelimesiyle karşılaşma durumunuz söz konusu. Peki nedir bu jiroskop? İşte merak edilen ayrıntılar! 

Pubg Jiroskop Nedir?

Oyun oynarken temel mantıkta karakterlere yön vermeniz için telefonunuzu hareket ettirmeniz gerekiyor. Aynı durum nişan alırken de geçerlidir. Hatta bu özelliklere yarış oyunu oynayan kişiler fazlasıyla aşinadır.  Pubg jiroskop özelliğini kullanırken bunları yapmanıza gerek kalmıyor.

Pubg mobil versiyona duyulan ilgi oranının her geçen yoğun bir şekilde artış göstermesi rekabet ortamının da daha fazla büyümesinde rol sahibi oluyor. Dolayısıyla kullanıcıların, oyunların sunduğu bütün donanımsal özellikleri iyi bilmesi ve iyi kullanması öne geçmeleri noktasında büyük önem arz ediyor.

Pubg Jiroskop Modları

Oyunu açtığınız zaman ilk etapta bu özellik otomatik olarak kapalı oluyor. Oyun menüsü üzerinde jiroskopla ilgili yer alan menüye tıkladığınız zaman karşınıza iki tane seçenek çıkıyor. Dürbün aç ve Daima açık. 

  • Dürbün aç: İlk etapta bu modu tercih etmeniz daha doğru olur. Bu moddayken jiroskop özelliği sadece nişan alırken aktif hale geçiyor.  Bu sayede geri tepme azalır ve çoklu hedefler arasında daha hızlı geçiş yapmanızı sağlar.  Ağır makineli silahlardaki savrulma oranı bu modla neredeyse sıfırlanıyor.
  • Daima açık: Adından da anlaşıldığı gibi her durumda açıktır. Alışması zaman alan ancak alıştıktan sonra da vazgeçemeyeceğiniz bir özelliktir. Her iki modda da geri tepme ve silahlarda savrulma oranı azalır. Ancak bu modu kullanırken telefonunuzu sürekli hareket ettirmeniz gerekir. Bu durum ilk etapta sizi biraz zorlayabilir. Ancak zaman içerisinde moda hakim oldukça bu sorun ortadan kalkacaktır. 
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz