PUBG Kademeler Nelerdir?

PUBG Kademeler Nelerdir?

Jabrayilov

PUBG oyuncuların halen daha severek oynadığı bir oyun. Hal böyle olunca PUBG kademeler konusu da güncelliğini yitirmiyor. 

Bu oyunda beraber oynadığınız insanlarla çatışarak hayatta  kalmaya ve diğer insanlardan daha iyi olmanız gerekir. Peki diğer insanlardan daha iyi nasıl oluruz? Daha iyi olup olmadığımızı nasıl anlarız? 

Cevap basit: PUBG’de girdiğiniz her oyunun bitişinde kazandığınız puana göre kademeler kazanırsınız veya kaybedersiniz. Peki PUBG kademeleri nelerdir ve ne işe yarar? İşte karşınızda oyun içerisinde kazanabileceğiniz PUBG Kademeleri.

PUBG Kademeler

PUBG’de kademeler insanları birbirinden ayırıp kendi denkleri olan insanlarla eşleştirmek için kullanılır. Böylece oyunu daha dengeli bir şekilde oynayabilirsiniz. PUBG’de kademe elde etmek için 10 maç oynamanız gerekir. 10 maçın ardından puanınıza göre alabileceğiniz seviyeler ise aşağıdaki gibidir.

  • Bronz: 1200-1699 puan
  • Gümüş: 1700- 2199 puan
  • Altın: 2200-2699 puan
  • Platin: 2700-3199 puan
  • Elmas: 3200-3699 puan
  • Taç: 3700-4199 puan
  • As: Sunucu sıralamasına göre belirlenir, bu kademeye ulaşabilmek için fazlasıyla rekabetçi ve başarılı olmalısınız.
  • Fatih: Oyunun en elit kademesidir. Sunucu sıralamasına göre belirlenir ve artık PUBG uzmanı olduğunuzu simgeler.

PUBG Kademe Yükseltmek

PUBG’de sıralamayı yükseltmek için maçlarda yeterli KDA’ya ulaşmalsınız. Yeterli KDA’ya ulaşırsanız, rütbeniz yükselir. Her sezon sonunda rütbeniz sıfırlanır ve yeni sezonda tekrar rütbe yükseltmeniz gerekir. KDA’yı yükseltmek için bolca kill almalı, daha az ölmeli ve çok sayıda asist yapmalısınız. 

Oyundaki rakipleriniz genelde sizinle aynı rütbede olan rakiplerdir. Aynı rütbeye sahip rakiplerinizi yenip PUBG kademeler sıralamanızı yükseltmeniz daha kolay olacaktır. 

Kademe Süreleri ve Ödülleri

PUBG’de kademe süreleri sezon boyunca geçerlidir. Gelecek sezondaki rütbenizi ise geçmiş sezondaki rütbeniz belirler. Yine de aynı rütbe ile başlamanız mümkün değil. Kademelere göre oyunculara sezon sonlarında ödüller verilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz