PUBG Kapanıyor mu ? Güncel

PUBG Kapanıyor mu ? Güncel

Jabrayilov

PUBG kapanıyor mu? Sorusu son günlerde pek çok oyuncunun merak ettiği bir konu olarak gündemde yer alıyor. Oyunun yasaklandığına dair haberlerin basında yer alması da oyuncuları konuyla ilgili olarak harekete geçirdi. 

PUBG Nedir? 

Player Unknown Battlegrounds ismiyle bilinen ve kısaca PUBG olarak tanımlanan oyun, sektörde pek çok oyuncunun ilgi odağında. PC ve oyun konsolları aracılığı ile oynanan diğer oyunlardan farklı olarak telefonla oynanabiliyor olması, oyun camiasında takipçi sayısının fazla oluşunda da oldukça etkili bir faktör. 

PUBG Kapanıyor mu ?

Son zamanlarda oynanan oyunlar sıralamasında zirvede yer alan PUBG’nin yüzbinlerce takipçisi var.  Söylentilerin temeli ise Hindistan’ın bazı şehirlerinde oyunun yasaklanması sonucu oluşmuş durumda.

• PUBG, Hindistan tarafından geçtiğimiz günlerde yasaklanınca herkesin kafasında tüm dünyada da oyunun engellenmesinin söz konusu olup olmayacağına dair bir endişe oluştu.

 • Nepal Suç Birimi oyunla ilgili olarak yaptığı açıklamada okul idareleri ve ailelerin, oyunun içeriği ile ilgili şikayetlerinin olduğunu duyurmuştu. 

Nepal Suç Birimi yetkililerinin verdiği bilgiler ise alınan kararın psikiyatristlerin değerlendirmelerine dayalı olarak oluşturulduğu yönünde. 

Tüm bu gelişmeler oyunun sıkı takipçileri arasında PUBG kapanıyor mu? Sorusunun gündeme gelişinde oldukça etkili oldu. 

Alınan karar şu an için yalnızca Hindistan’ın bazı şehirlerini ilgilendiriyor olsa da tüm dünya genelinde PUBG kapanıyor mu? Sorusu uzun bir süre konuşulacağa benziyor. 

PUBG oynamak için bir yaş sınırlaması getirilmiş olmasına rağmen kullanıcılar bu konuda çok da hassas davranıyor diyemeyiz. Pek çok kullanıcı için yaş sınırlamasının bir önemi yok. 

PUBG kapanıyor mu? Sorusunun cevabını önümüzdeki günlerin gelişmelerinde aramak daha doğru olacaktır. Zira oyunun çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri diğer ülkelerin de yasak getirme konusundaki kararlarında belirleyici bir rol oynayacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz