Pubg Kapatılıyor Mu? Pubg Mobile Türkiye

Pubg Kapatılıyor Mu? Pubg Mobile Türkiye

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - PUBG

Bir çoğumuzun severek oynadığı PUBG ile ilgili yasaklanma kararı alındı. Peki şimdi olacak? PUBG kapatılıyor mu? PUBG geliştirici ve kurucuları bu konu hakkında herhangi bir açıklama yaptı mı?  

PUBG Kapatılıyor mu ? 

PUBG oynamayı sevenleri oldukça yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Yasak kararı resmi olarak açıklandı. Şimdi oyuncular ne yapacak? 

Hindistan ‘a ait olan haber kanalı NDTV ‘de yayınlanan açıklamada ülkenin bütünlüğünü, savunmasını, egemenliğini, savunmasını ve güvenliğini olumsuz etkileyebilecek faaliyetlerde bulunan Çin merkezli uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaların kamu düzenine de olumsuz etkisi olduğunu bildiriyorlar. 

Bu tarz uygulamalardan biri olduğu için PUBG kapatılıyor mu?

NDTV bazı uygulamalar aracılığıyla kişisel verilerin çalınıp, işlendiğini ve gizlice Hindistan dışındaki sunuculara aktarıldığını bildirdi. Bu kanalın haberine göre PUBG Hindistan ‘da yasaklandı. Üstelik sadece PUBG de değil. Çin merkezli birçok uygulama yasaklandı.

Hangi uygulamalar kapatıldı?

 • PUBG
 • TicTok
 • Shareit
 • Kwai
 • UC Browser
 • You Cam Makeup 
 • BİGO live
 • DU Recorder
 • Mobile Legends
 • DU Privacy 
 • Sweet Selfie
 • Cam Scanner 

Bunlar sadece birkaç örnek olarak gösterilebilir. Bunlar hariç yüzlerce uygulama daha yasaklandı. Hindistan ‘da aktif olarak PUBG oynayan 33 milyon insan olduğu biliniyor ve buna rağmen PUBG kapatılıyor mu? Hindistan tarafından Çin merkezli birçok uygulama üreticisi, kullanıcı verilerinin ihlalinden kaynaklı olarak suçlanıyor. Bu suçlamaların ne yönde bir gelişme kaydedeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

PUBG Yasaklandı Mı?

PUBG şuan için bizim ülkemizde yasaklanması söz konusu değildir. Ama yasaklanan ülkeler de oldu, Hindistan gibi. Ama bu yasaklanma kısa sürecek gibi duruyor PUBG Hindistan da tekrar aktif hale geliyor.

PUBG Hindistan Tekrar Açılıyor..

Bildiğiniz gibi pubg hindistanda daha öncesinde bu nedenlerle kapatılmıştı.Son dönemlerin tartışılan oyunu PUBG tekrar aktif hale geldi.

PUBG Geliştiricilerinden Önemli Açıklama! 

PUBG ‘nin geçtiğimiz günlerde Hindistan ‘da yasaklanmasının ardından tüm gözler oyunun geliştiricilerine çevrilmişti. Beklenen açıklama ise çok gecikmedi! Yaptıkları açıklamayla herkesi şaşırtan PUBG geliştiricileri Hindistan ‘da bulunan 33 milyon oyuncusu için ne yapmayı öneriyor? 

PUBG geliştiricileri, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri tarafından yasaklanan PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite ‘ın yeniden oynanabilir hale gelmesi için önerilerde bulundu. Yaptıkları yazılı açıklamada çözüm üretmek için hükümetle birlikte çalışmak istediklerini bildirdiler. Aynı zaman da ülke içerisindeki tüm yayın sorumluluklarını da üstlenmeyi teklif ettiler. 

PUBG kapatılıyor mu kapatılmıyor mu ilerleyen günlerde göreceğiz, ancak PUBG geliştiricilerinin oyuncularını geri alabilmek için elinden geleni yapmaya hazır oldukları oldukça net bir şekilde belli oluyor. Bu konu ile ilgili gelişmeler için sitemizi takipte kalın. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz