PUBG Lite Neden Kapanıyor?

PUBG Lite Neden Kapanıyor?

admin
26-04-2021 - Oyun - PUBG

PUBG Lite’ın kapatılacağı açıklandıktan sonra herkes PUBG Lite neden kapanıyor merak etmeye başladı. İki yıldır yayında olan oyun donanım özellikleri yetersiz cihaza sahip kişiler için kurtarıcı nitelikteydi. Bilgisayarı yüzünden PUBG oynayamayan kişiler PUBG Lite indirerek eğlenceden mahrum kalmıyordu.

PUBG Lite kapatılacak ifadesi uzun bir süredir oyun camiasında konuşuluyordu. Birçok kişi bunun asılsız bir iddia olduğunu söylese de resmi olarak oyunun kapatılacağı açıklandı. Bu karar pek çok kişinin canını sıkmış olsa da oyunu başka yollardan oynamayı denemeye başlayacaklardır. Bu yazımızda PUBG Lite neden kapanıyor açıklayacağız?

PUBG Lite Neden Kapanıyor?

PUBG bazı bilgisayarlarda donanım sıkıntısı nedeniyle oynanamadığı için Tencent Games çare olarak PUBG Lite’ı piyasaya sürmüştü. 2 yıldır piyasada olan oyunun kapatılacağı oyunun resmi Twitter hesabından duyuruldu. Duyurunun ardından 30 Nisan tarihinde oyunun web sitesi kapatıldı. Artık oyun indirilememektedir. Oyunu halihazırda indirmiş olanlar ise 29 Nisan’a kadar oynayabilecekler. 29 Nisan 2021 tarihinde PUBG Lite serverları kapatılacak.

Oyunun ne zaman kapatılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış olsa da Tencent Games PUBG Lite neden kapanıyor açıklamadı. Büyük ihtimalle PUBG Lite oynayan kişi sayısı Tencent Games’in beklentilerinin oldukça altına düştü. Ayrıca şirket şu anda yeni oyun çıkarmakla ilgilendiği için PUBG Lite için enerji harcamak istememiş olabilir. Projenin fişinin çekilmesinin ardından yeni oyunlarda lite versiyonu olmayacak diyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz