Pubg Mobil Hassasiyet Ayarları Telefon

Pubg Mobil Hassasiyet Ayarları Telefon

Jabrayilov
19-03-2021 - Oyun - PUBG

Pubg ve diğer oyunlar için oluşturulan mobil hassasiyet ayarları başlığı dahilinde, son zamanlarda oyun sektörüne hızla giriş yapmış mobil oyun gruplarının lideri konumunda olan Pubg’nin mobil mecradaki optimizasyonlarını ve en güncel hassasiyet ayarlarını inceleyeceğiz. Pubg mobil hassasiyet ayarları telefon denildiği zaman, oyun içerisinde yaşadığınız nişan alma, konumlanma, rakip baskısı altındayken takım arkadaşınızı ayağa kaldırma sorunlarının hepsi başlığımız ile doğrudan ilgili bir konudur. “Aim” olarak bilinen ve nişan alma olarak Türkçe’mize geçen oyun içi aksiyon, Pubg ve diğer hayatta kalma oyunlarının en birincil uzmanlıklarından biridir.

Pubg Mobil Hassasiyet Ayarları Telefon

Pubg mobil hassasiyet ayarları telefon oyun içerisinde yaptığınız her hareketi direkt olarak ilgilendiren bir konumda yer almaktadır. Bilhassa takım olarak hareket ettiğinizden dolayı, kalibrasyonunuzun iyi olması hem sizi, hem de takım arkadaşlarınızın oyun deneyimini doğrudan etkileyecektir.

Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır?

Genel olarak oyun içi ayarlar üzerinden hallediliyor olsa da, Pubg mobil hassasiyet ayarları telefon için aynı zamanda harici yazılım destekleri de nadiren kullanılmaktadır. Kalibrasyon kontrolünü sağlamak bazen sadece “Ayarlar” kısmından halledilebildiği gibi, bazen de mobil cihazınızın kendisinde bir sense kayması oluşmaktadır. Örneğin, aşağıdaki fotoğrafta oyuna başlayan oyuncular için tavsiye edilen jiroskop ayarları yer almaktadır.

Bu tip hassasiyet ayarları için oyun içerisinde yer alan ayarlara gidip, “nişan alma hızı”, “hassasiyet” gibi ayarlardan kendinize en uygun olan optimizasyonu seçebilirsiniz. Cihazların bu hassasiyet ayarlarına etkisi yüksek olduğundan dolayı, sizin telefon ya da tablet modelinizde benzer ayarları yapmış insanlar ile iletişime geçip, oyunlarda daha çok rakip düşürebilirsiniz.

Hassasiyet Konusu Sadece Oyunla Mı İlgili?

Pubg mobil hassasiyet ayarları telefon yalnızca oyun ve kontrol devinimleri ile alakalı bir husus değildir. Yukarıda da bahsedildiği üzere bu durum telefonunuzun genel kalibrasyon ve kontrol ayarları ile de alakalı olabilir.

Nişan alırken ekranınızın kayması, konumlanırken çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmanız ya da diğer dahili sorunları çözmek için oyun ayarlarını yaptıysanız ve sorun hala çözülmediyse, cihazınızın yetkili servisi ya da garantisinin bağlı olduğu kurum ile görüşerek hızlı bir kalibrasyon ayarı yaptırmanız kesinlikle önerilmektedir. Bu işlemlerin ardından oyun deneyiminizin istediğiniz şekilde arttığını göreceksiniz. İyi oyunlar!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz