PUBG Mobile Kademe Koruması Nasıl Kaldırılır?

PUBG Mobile Kademe Koruması Nasıl Kaldırılır?

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - PUBG

PUBG mobile kademe koruması nasıl kaldırılır? PUBG kademe koruması 2020 yılında devam ediyor mu? Mobil oyun dünyasını adeta hegemonyası altına alan PUBG mobile kademe koruması ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bu yazıda!

Son günlerde oyunseverlerin en sık sorduğu sorulardan biri de PUBG Mobile kademe koruması nasıl kaldırılır oluyor. Bu sorunun cevabını vermeden önce PUBG kademe korumasının ne olduğunu kısaca özetlemek gerekiyor. PUBG kademe koruması; oyuncuların dereceli(rekabetçi) maçlarda sıfır puana düşmesine rağmen maç kaybeder kaybetmez rütbe düşmesini engelleyen, oyuncu dostu bir sistemdir. Ancak bu sistemin tüm iyi yanlarına rağmen bazı oyuncular PUBG mobile kademe koruması nasıl kaldırılır diye merak ediyor.

PUBG Mobile Kademe Koruması Nedir?

Kademe koruması uygulaması, yedinci sezonun başında iyi performans göstermesine rağmen galibiyet alamayan oyuncuları korumak amacıyla geliştirilmişti. Bu uygulamaya göre bir oyuncu; sahip olduğu dereceli rütbesinin en düşük puanına kadar düşse bile, eğer iyi performans gösteriyorsa bir ya da iki maç daha kaybetme lüksüne sahip oluyor. Oyuncu sıfır puanda bir-iki maç daha kaybederse bir alt rütbeye düşürülüyor.

Her fırsatta sonuçtan ziyade performans odaklı bir oyun yaratmak istediklerini belirten PUBG Mobile yetkilileri; kademe koruması uygulaması ile takım arkadaşlarının hataları veya hile kullanan rakipler yüzünden sürekli rütbe kaybetmek zorunda kalan iyi oyuncuları desteklemiş oluyor. Kademe koruma sisteminin işleyişi ise şu şekilde:

  • Tüm rütbelerde 5. kademeye gelindiğinde 3 kademe koruması aktif hale gelir.
  • 4. kademe ve 1. kademe aralığında koruma vardır.
  • Fatih ve AS kademelerinde ise 3 kademe koruması mevcuttur.

PUBG Mobile Kademe Koruması Nasıl Kaldırılır?

PUBG mobile kademe koruması nasıl kaldırılır sorusu maalesef oyunun yapımcılarında gizli. Çünkü oyun içerisinde bu özelliği kapatmakla alakalı bir seçenek bulunmuyor.

Kademe koruma puanları sistem tarafından oyunculara otomatik olarak atanıyor ve oyuncunun rızasıyla eksilme veya sıfırlanma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Başkalarının hataları veya rakiplerinizin illegal yöntemlere başvurması gibi sebepler yüzünden rütbe düşmemek aslında sizin faydanıza olan bir durum.

Hatta geçtiğimiz yıllarda resmi PUBG mobile sayfalarından pek çok koruma kademesi kartı çekilişi yapılmıştı. Günümüzde de çoğu dijital platform kademe koruma kartı ve puan koruma kartı satışı gerçekleştiriyor.  

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz