PUBG Mobile Rank Sistemi Rütbe Atlama

PUBG Mobile Rank Sistemi Rütbe Atlama

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - PUBG

Her rekabetçi oyunda olduğu gibi PUBG Mobile da rank sistemi ile oynanmakta. PUBG Mobile rank sistemi diğer oyunlarda olduğu gibi belli beceri ve puan toplayan insanlar için yavaş yavaş yükselmektedir. Oyun içerisinde kazandığınız puanlar ile üst rütbelere çıkabilirsiniz. 

Oynadığınız her oyun sonrasında belirli bir puan kazanırsınız. Bu puanlar oyun içerisinde ne kadar hayatta kaldığınıza ve kaç kişiyi öldürdüğünüze bağlı olarak hesaplanmaktadır. Bu sayede iyi oyuncular kolayca rank kasacak ve kendileri gibi iyi oyuncularla eşleşmiş olacaktır.

PUBG Mobile Rank Sistemi Puan Sıralaması

PUBG Mobile rütbe sistemi sizlere biraz karışık gelebilir çünkü rütbe sistem sıralaması ayrıca kendi arasında 5’e ayrılmaktadır. PUBG Mobile rank sistemi şöyle sınıflandırılmıştır;

  • 1200-1699 puan aralığında olan oyuncular Bronze,
  • 1700-2199 puan aralığındakiler Silver,
  • 2200-2699 puan aralığındakiler Gold,
  • 2700-3199 puan aralığındakiler Platinum,
  • 3200-3699 puan aralığındakiler Diamond,
  • 3700-4199 puan aralığındakiler ise Crown olarak adlandırılmaktadır.

Bu sıraladıklarımız genel rütbe sistemidir. Bu rütbelerden ayrı olarak 4199 puan üzerindeki oyuncular ‘ACE’ yanı ‘AS’ olarak adlandırılmaktadır. AS oyuncular ise oynadıkları sunucularda -bu sunucular Asya sunucusu veya Avrupa sunucusu olabilir- ilk 500’e girdiklerinde ise ‘CONQUEROR’ yani ‘FATİH’ rütbesini elde ederler.

PUBG Mobile rank sisteminde, FATİH rütbesine sürekli sahip olabilmek için her gün sunucunuzdaki ilk 500 kişiden biri olmanız gerekiyor. Yapımcılar bu sayede en iyi oyuncular arasındaki rekabetin her gün canlı kalmasını sağlıyor.

PUBG Mobile Rank Sisteminde Nasıl Yükselirim?

Oynadığınız oyunlardaki başarılara göre rank sisteminde yavaş yavaş en iyi rütbelere ulaşabilirsiniz. İyi oynadığını bildiğiniz takım arkadaşlarınızla oyuna girmek sizleri daha iyi seviyelere çıkaracaktır. 

Girdiğiniz oyunda ne kadar çok rakip öldürürseniz o kadar çok puan kazanırsınız. Oyun sonu puanınızı yükseltmek istiyorsanız en az 8 rakip öldürmelisiniz. 

İhtimallere göre kazanacağınız puanlar;

  • Oyun sonunda 8 kişi öldürerek birinci olursanız 30 puan,
  • 1-2 kişi öldürerek birinci olursanız 20 puan kazanabilirsiniz. 
  • Kimseyi öldüremeden oyunu sonuncu olarak bitirirseniz 20 puan kaybedersiniz.

PUBG Mobile Sonuncu Olursam Puan Kaybeder Miyim?

Evet, oyun içerisinde kimseyi öldüremeden sonuncu olursanız 20 puan kaybedersiniz. Eğer sonuncu değilseniz sıralamanız biraz daha yüksekse sıralamanızla doğru orantılı şekilde puan kazanır veya kaybedersiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz