PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG
 

İlk çıktığı dönemde PC platformu için Steam üzerinden yayımlanan oyun, telefon ve tabletlerde oynanabiliyor. Bu yazımızda PUBG Mobile Taarruz tüfekleri hangileri sizlere aktarıyor olacağız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds kısaltmasıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Dünyada ve Türkiye’de yoğun bir oyuncu kitlesi bulunan PUBG, FPS oyun kategorisi içerisinde yer almaktadır.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

PUBG görevlerde sıkça karşılaştığımız taarruz tüfekleri hangileri burada onlara değiniyor olacağız.PUBG mobile taarruz tüfekleri en iyiden en kötüye doğru sırasıyla yazılmıştır.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri? 2020

M416

En iyi taarruz tüfeği diyebileceğimiz M416 yüksek bir hasar gücüne sahip ve mermileri de oldukça hızlı ateşliyor. Aynı zamanda geri tepme konusunda oyunda en iyi kontrole sahip silahlardan birisi.

M416’da hem tek atış, hem de otomatik atış modu bulunurken gerek yakın çatışmalarda, gerek uzak mesafeli çatışmalarda işinizi görüyor. Tek eksik yanı ise eklentiler olmadan biraz zayıf kalması. Fakat oyunun ilk dakikalarında hayatta kalıp birkaç eklenti bulursanız, ciddi anlamda güçlenecektir.

Groza

Groza nadir bir tüfek ve sadece sandıkların içinden çıkıyor fakat düşmanlara karşı da ölümcül. AKM’yi de andıran bu tüfek, taarruz tüfekleri arasında en yüksek ateş gücüne sahip. Buna rağmen uzak mesafede kullanımı epey zor. Hatta öyle ki bazen uzaktan tek bir mermi isabet ettirmek dahi zor.

AUG A3

Sadece sandıklarda bulunan bu taarruz tüfeği, Groza’ya göre farklı avantaj ve dezavantajlara sahip. Fonksiyonları daha çok standart bir tüfeği andırıyor ve bu yüzden daha çok oyuncuya hitap ediyor.

Atış hızı ortalama seviyede ve isabet ettirmek çok daha kolay. Aynı zamanda tüm eklentileri de destekliyor ve AUG böylece hem uzun, hem kısa mesafede esnek bir silah haline geliyor.

SCAR-L

Her ne kadar taarruz tüfekleri arasında en düşük stat puanlarına sahip olsa da, SCAR-L aslında oldukça başarılı bir tüfek. Tam otomatik moddayken silahı kontrol etmek oldukça kolay ve birkaç eklentiyle de daha iyi hale geliyor.

M16A4

PUBG’de en yaygın bulunan taarruz tüfeği M16A4 diyebiliriz fakat yine de gücünü küçümsemeyin. Sıradışı bir şekilde stabil olan bu silahın geri tepmesi epey düşük. Aynı zamanda mermiler de son derece hızlı gidiyor ve farklı mesafelerden çatışmayı kolaylaştırıyor.

Eksi yanı ise tam otomatik ateş modu bulunmuyor. Burst moduyla üçlü mermi sıkıyorsunuz ve bu yakın mesafeli çatışmalarda bazen sorun yaratabiliyor.

AKM

AKM oldukça güçlü bir silah ve 7.62mm çapında mermiler kullanıyor. Hangi zırhı kullandığınız fark etmeden, AKM mermileri sadece 5 atışta öldürebiliyor. Buna rağmen uzun mesafeli çatışmalarda çok avantajlı değil.

PUBG Taarruz Tüfeği Hangileridir?

Pubg’de bir çok silah bulunur, bunlardan biride pubg mobile taarruz tüfekleridir.PUBG Mobile Taarruz tüfekleri aşağıda listelenmiştir.

 • M416
 • Groza
 • AUG A3
 • SCAR-L
 • M16A4
 • AKM

PUBG Taarruz Silahları Hangileri?

Pubg’de bir çok silah bulunur, bunlardan biride pubg taarruz silahlarıdır.PUBG Taarruz Silahları aşağıda listelenmiştir.

 • M416
 • Groza
 • AUG A3
 • SCAR-L
 • M16A4
 • AKM

PUBG mobile taarruz tüfekleri ile PUBG taarruz silahları aynı anlama gelmektedir.Bunun için kafanızın karışmasına gerek yoktur.

PUGB Mobile Nedir?

pubg mobile pubg lite
Pubg Mobile Android ve IOS Marketlerinde bulabilirsiniz

Pugb mobile oyunun ilk olarak tasarımını İrlanda asıllı Brendan Greene tarafından yapılmıştır. Lakin oyun geliştiricisi Bluehole Studio adlı Güney Koreli bir şirket olduğu bilinmektedir. PUBG oyunun da uçağa 100 kişi bindirilir ve bu 100 kişinin içerisinde savaşarak 1. Olmanız gerekmektedir. Gerek takım olarak 2, 4 kişi savaşabilirken gerek bireysel olarak savaşabilirsiniz. Şuan sadece bilgisayar ve mobil sürümleri mevcuttur. PUGB Mobile Lite adlı bir uygulama daha piyasaya sürülmüştür. Burada amaç android telefonların normal PUGB mobile kaldıramadığı için daha düşük sürüm vererek telefonunun kasmasını engellemektir. Oyun kısa sürede çok popüler olduğu için oyuncular tarafından rahat oynanılması amacıyla aparatlar geliştirilmiş ve yok satmıştır.

PUBG’de toplanan oyuncular paraşütle belirlenen noktalara adadaki görevlerini yerine getiriyorlar. Bir oyuna yaklaşık 100 kişi katılıyor. Son yıllarda, her yaştan insan, özellikle gençler, aktif olarak çevrimiçi bilgisayar oyunları oynuyorlar. Genel olarak, Knight Online ile başlayan çevrimiçi oyun çılgınlığı, Metin2, World of Warcraft, Dota, Counter Strike gibi birçok çevrimiçi oyunla kitleleri çok yüksek bir seviyeye taşıyarak farklı ülkelerden takımlarla büyük turnuvaların yaratılmasına yol açtı. Son olarak, PUBG ortaya çıktığından beri herkesin beğenisini kazanan bir oyun haline geldi.

PUBG oyun 18 dolar karşılığında Steam platformundan da satın alınabilir. Steam, birçok bilgisayar oyununun orijinal sürümlerinin satın alınabileceği devasa bir oyuncu platformudur. PUBG, artan kullanıcı sayısıyla Steam’deki en başarılı çevrimiçi oyunlardan biri haline geldi. Milyonlarca oyuncunun vazgeçemediği oyunlardan biri olan PUBG ile aynı haritada farklı oyuncularla şiddetli bir mücadeleye giriyorsunuz. Oyuna kısa bir göz atarsak, 100 farklı oyuncu ile aynı haritada olacağınızı ve büyük mücadelelerin sahne olduğu bu haritada farklı görevler yapacağınızı söyleyebiliriz.

PUGB Mobile Nasıl Oynanır?

PUGB PC de ki tüm mekanikler, PUGB Mobile için de geçerli olmaktadır. PUGB Mobile oyununu App Store’ dan ya da Google Play Store’ dan indirebilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra ilk başta karakterinizi oluşturmanız gerekmektedir.

Karakterinizi oluşturduktan sonra 4 tip haritadan birine girip savaşabilirsiniz. Bu haritaların isimleri; Erangel, Sanhok, Miramar ve Vikendi’dir. Haritanızı seçtikten sonra sol başparmağınız ile karakteri yönetirken sağ başparmağınız ile haritada ki evlerin için de bulduğunuz silahları yönetebilirsiniz.

Az önce bahsettiğim gibi silahlar size uçaktan atladığı gibi verilmemektedir. Sizler etrafta gezinerek, evlerin içinde, konteynırların üstünde, kulübelerin içinde bulabilirsiniz. Her silahın içinde 30 mermi bulunmaktadır. Daha fazla mermi istiyorsanız silahı bulmak için gezdiğiniz yerler de mermi bulmak için de gezmelisiniz. Oyunun sonunda 1. olursanız eğer ‘chicken dinner’ olursunuz.

PUBG NASIL OYNANIR?

PUBG’de ilk başlangıç​​tercihlerinizi yaptıktan sonra, kendinizi 100 kişilik bir harita üzerinde belirlediğiniz bir noktaya inmeniz gerekecek. PUBG oyuncularının karaya çıktığı bu 8 x 8 kilometre genişliğindeki haritadaki amacınız kaynakları toplamak ve mümkün olduğunca hayatta kalmanıza yardımcı olabilecek diğer oyuncuları avlamaktır.

Silahlar, mermiler ve araçlar oyun haritasının çeşitli yerlerinde bulunabilir. Bu ganimetleri toplayarak, kendinizi düşmanlarınızdan gelen saldırılara hazırlamalı ve oyunda ölmekten kaçınmak için elinizden geleni yapmalısınız.

Oyun başladıktan sonra oyuna tüm oyuncuların içeride olması gerektiğini belirten bir alan çizgisi eklenir. Geri sayımla gelen bu saha çizgisi, herkesin içinde kalması gereken oyun sınırlarını belirler. Çemberin dışında kalırsanız, sağlık puanınız yavaş yavaş azalır ve sonunda karakteriniz ölür. Bu daire çizgisinin genişliğinin, oyundaki oyuncu sayısına bağlı olarak tekrar daralabileceğini unutmayın.

Bu oyun hattı, dev haritada bulunan tüm oyuncuların birbirine yakın olmasını ve çatışmaya girmesini sağlar. Aksi takdirde, iki oyuncunun 8 x 8 kilometrelik bir savaş arenasında birbirini bulması gerçekten zor olurdu. Özellikle bir oyuncu savaşmak yerine saklanmayı tercih edeceğini düşünüyorsa.

PUBG’de önemli olan hayatta kalmaktır, ancak diğer oyuncuları ortadan kaldırmak için harekete geçmeniz de gerekir. Öldürdüğün tüm oyunculardan bir sandık düşecek ve bu sandıktan, oyuncuların o ana kadar topladığı ganimetler olacak. İstediğiniz ganimetleri alarak elinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Oyunda birisini almak zorunda değilsiniz. Ancak, oyun bittiğinde, altın ve yağma kazanmak için oyun içi sıralamanızı mümkün olduğunca yüksek tutmayı başarmalısınız. Bunu yapmanın yolu daha fazla düşmanı öldürmek ve aynı zamanda hayatta kalmaktır. Yeterince kurnazsanız ve saklanma yeteneğinize güveniyorsanız, rakiplerinizi öldürmeden İlk 10 oyuncuda kalabilirsiniz.

PUBG Silah Kılavuzu

TAARRUZ TÜFEKLERİBOMBALARKESKİN NİŞANCI TÜFEKLERİYAKIN SİLAHLARTABANCALAR
AKMEL BOMBASIAWMLEVYER1895
M16A4SİS BOMBASIM24PALAP1911
M416FLASH BOMBAKAR98TAVAP92
SCAR-LMOLOTOFSKSORAKP18C

PUGB İÇİN EN İYİ İPUÇLARI SİZLERLE

Oyunda az kişi kaldıysanız ve oyun alanı git gide daralıyorsa oyununuz daha da keyifli hale gelecektir. Bu keyfiniz için şimdi sizlerle ipuçlarımızı paylaşacağız.

 • Oyunun bitimine az kaldıysa eğer tehlikenin arttığını pusunun arttığını bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden savunmayı mümkün olduğunca elinizde tutmanız gerekmektedir. Diğer oyunculara saldırmak yerine kendinizi korumaya almanız sizleri 1. Yapabilmektedir.
 • Oyunun sonlarına doğru çoğu oyuncu kendini gizlemek için mavi sınırın kenarlarında yer almaktadır. Bu yüzden oraları iyi bir şekilde göz etmeniz gerekmektedir.
 • Oyun boyunca takım da girseniz bireysel de girseniz saldırgan hareketlerde bulunmayınız. Önemli olan kendinizi koruyarak 1. olmaktır.
 • Bulduğunuz envanterleri dikkatli bir şekilde harcamanız gerekmektedir. Gereksiz bir kurşun yerinizi belli edebilmektedir. Bombalarınızı oyun sonuna doğru kullanmanız sizi 1. olmanıza yardımcı olabilmektedir.
 • Silahınıza mermi bulamıyorsanız eğer silahınızın aynısını gördüğünüz de o silahla elinizde ki silahı değiştirin. Hemen arkadaşından eski silahınızı geri alın. Bu sayede yeni bulduğunuz silahın içerisinde ki 30 mermi de eski silahınıza geçecektir.

PUBG mobile taarruz tüfekleri sizce hangileri daha güçlü ve sizin favori silahınız hangisidir? Bizimle yorumlarda iletişime geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz