Pubg Nasıl Oynanır? PUBG Mobile

Pubg Nasıl Oynanır? PUBG Mobile

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG

Hayatta kalma savaş oyunu PUBG oyuncular tarafından çok seviliyor. Oyunu mobilde deneyimlemek isteyenler de PUBG Mobile oynayabiliyor. “Peki, PUBG nasıl oynanır?” diyorsanız rehber niteliğindeki bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız. PUBG oyunu hakkında bilmeniz gereken her şeyi aktaracağız.

PUBG Nasıl Bir Oyun?

PUBG nasıl oynanır sorusunun cevabını vermeden önce PUBG’nin nasıl bir oyun olduğundan bahsedelim. Oyundaki dinamikleri iyi öğrendiğinizde nasıl oynayacağınızı da çok iyi kavrarsınız. Oyunun mantığı haritaya bırakılan kişilerin tüm rakipleri öldürerek hayatta kalmasına dayanıyor.

Oyuncular haritaya ilk indiklerinde hiçbir silahları ve ekipmanları olmaz. Tüm silahlar haritadan toplanır ve buna “loot yapmak” denir. Haritada silahların yanı sıra araçlar da bulunur. Araçların modeli haritadan haritaya değişir. Genellikle her haritada otomobil, jip ve tekne yer alıyor. Bazı özel haritalarda helikopter gibi farklı araç türleri de bulunuyor. Bu araçlara binerek kullanabiliyorsunuz.

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG’nin nasıl bir oyun olduğunu anladığınıza göre PUBG nasıl oynanır ondan bahsedelim. PUBG oyunu tekli, 2 kişilik takım veya 4 kişilik takım halinde oynanır. Takım seçildikten sonra harita belirlenir. Ardından oyuncular eşleştirilerek uçağa bindirilir. Uçaktan istediğiniz zaman haritanın istediğiniz bölgesine atlayabilirsiniz. Atladığınızda etrafta bulunan silahları, mermileri, dürbünleri, sağlık kitlerini, bombaları vs. toplamaya başlamalısınız.

Az bulunan silahlar ve ekipmanlar için drop adı verilen havadan atılan kutulara gitmelisiniz. Rakiplerle karşılaştığınızda onları öldürmeniz gerekir ve size bir leş eklenir. Oyun alanı olarak haritada gösterilen bir çember vardır. verilen süre içerisinde tüm oyuncuların alana girmesi gerekir. Haritada yer alan tüm rakiplerinizi öldürdüğünüzde oyun sonlanır. 

PUBG Oynayış Tavsiyeleri

PUBG nasıl oynanır öğrendiniz ancak PUBG oyununda pek çok uzman kişi bulunuyor. Hatta amacı sadece öldürmek olmayan ölümü bir şov haline dönüştüren oyuncular bile var. Bu yüzden çok temkinli hareket etmelisiniz. Olabildiğince güvenilir köşelere saklanarak uzaktan birilerini öldürmelisiniz.

Çoğu oyuncu dropları almaya gider. Eğer droba gidecekseniz eliniz hızlı tutmalısınız. Hemen mühimmatları alıp drop bölgesinden uzaklaşmalısınız. Korunaklı bir yere pusulandıktan sonra dropa gelen rakiplerinizin canını okuyabilirsiniz. 

Oyunun sonlarına doğru alan dışı olmak sağlığı daha fazla eksiltir. Bu yüzden oyunun sonlarına yaklaşıldığında belirlenen süre içerisinde alanın içerisinde olmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz