Pubg Ne Demek?

Pubg Ne Demek?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG

Son yılların en çok beğenilen ve açık ara en çok oynanan oyunu, Pubg ne demek, kelime anlamı ne ve oyunun evreninde bizleri neler bekliyor birlikte inceleyelim. 

FPS modunun oyun dünyasına girişinin ardından ortaya çıkmasıyla beraber büyük bir yükseliş yakalayan oyun, mobile versiyonunun da çıkmasıyla sektörde yerini iyice sağlamlaştırmış gözüküyor. Pubg kelime anlamı nedir, ne anlam taşır sizlerle.

Pubg Ne Demek?

PlayerUnknown’s Battlegrounds kelimelerinin kısaltması olan Pubg, Türkçe diline ‘Savaş alanından haberdar olmayan oyuncular’ olarak çevriliyor. 

Şirket önce uzun ismiyle piyasaya girmiş olsa da zaman içinde oyunun ismi kısa versiyonuyla insanların diline dolandı. Çok büyük kitleleri peşinden sürükleyen oyun gün geçtikçe hayran kitlesini de genişletmeye devam ediyor.

Pubg Oyunu Nedir?

Birbirinden farklı modlardan oluşan oyun, birbirinden habersiz 100 kişinin uçaktan paraşütle büyük bir savaş haritasına atlamasıyla başlar. Uçaktan atlayan her kişi alana indiğinde içinde kalacakları savaşı göz önüne alarak çantalarını silahlar, bombalar, mermiler, yardım kitleri ve daha birçok item ile doldururlar.

Belirli süreler dahilinde haritayı kaplamaya başlayan zehirli gazdan kaçarak oyuncular güvenli bölgede kendilerine yer edinmeye çalışırlar. Tüm bunları gerçekleştirirlerken rakiplerini avlamak zorundalar. Bu amansız mücadelede sona kalan oyuncu birinci olarak ödülün ve oyunun kazananı olmakta. 

Birbirinden farklı haritalarda ve birbirinden farklı oyun modlarında en akıllıca stratejileri kullanarak rakiplerini alt etme mücadelesine katılıp, farkını gösterebilirsin.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz