PUBG Oyun istemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Çözüm

PUBG Oyun istemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Çözüm

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG

PUBG oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor hatası alındığında oyuna giriş yapılamıyor. PUBG oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor çözüm yöntemiyle sorunu ortadan kaldırıp tekrardan oyuna girebilirsiniz. Bu yazımızda hatanın çözümüne yönelik neler yapabileceğinizi açıklayacağız.

PUBG Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Çözüm Yöntemi

Oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor hatası alıyorsanız, oyuna güncelleme gelmiştir ve siz bu güncellemeyi yapmamışsınızdır. Bazen güncelleme gelmiş olmasına rağmen sizde görünmeyebilir. Haberiniz olmadığından haliyle oyunu güncellemezsiniz. PUBG oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor çözüm yöntemi şu şekildedir:

  • Öncelikle Steam’ı kapatıp açın. Kapatıp açtıktan sonra güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Kapatıp açmanıza rağmen güncelleme görünmezse ‘kütüphane’ye gidip ‘indirmeler’ bölümüne gelin. Güncelleme varsa burada görünecektir.
  • İkinci adımı yapmanıza rağmen güncelleme yine görünmezse Steam kütüphanenizden PUBG’nin üzerine gelin. Sağa tıklayıp ‘özellikler’ deyin. Özellikler içerisinden ‘yerel dosyalar’a devam edin. Burada dosya bütünlüğünü doğrulama işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda yer alan adımları deneyerek güncellemeyi görmeye çalışın. Güncellemeyi gördüğünüzde indirin ve oyun keyfinize devam edin.

PUBG Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Neden Olur?

PUBG oyununda bulunan oyuncular arasından birçok kişi hile yöntemlerine başvuruyor. Haksız rekabet olmamasını isteyen ve oyun güvenliğine önem veren PUBG, sürekli olarak daha güvenli ve gelişmiş hale getiriliyor. Bu nedenle neredeyse haftada birkaç tane küçük güncelleme alıyor.

Bunun yanı sıra zaten sürekli olarak oyuna yeni bir şeyler eklendiği için arada büyük güncellemeler de geliyor. Tüm bu güncellemelerden dolayı bazen sorun olabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz