PUBG Seviyeleri Kademeler

PUBG Seviyeleri Kademeler

Jabrayilov

Tüm dünya genelinde içinde yüksek oyuncu miktarı bulunduran oyun PUBG, kendi içinde çeşitli seviyeleriyle oyuncular arası güç dengesini ortalamaya çalışmaktadır. PUBG seviyeleri kademeler konusunda kendi içinde bir çeşit algoritmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

PUBG Seviyeleri Kademeler

Popüler oyunlar arasında uzun zamandır varlığını sürdürebilen Bluehole firmasının sunduğu PUBG seviyeleri kademeler, oyunu oynadıkça ve tabii ki galip geldikçe yükselen bir değere sahiptir. Bu durumun olması, yeni başlayan bir oyuncuyla oyunu çok iyi bilen bir oyuncunun karşılaşmasını engelleyerek sunucularda adaletli müsabakalar oluşmasına sebebiyet verir.

PUBG Kademeleri Nasıl Belirlenir?

Birçok oyuncunun keyifle ve büyük bir bağlılıkla oynadığı PUBG oyununda, oyuncular yaptıkları mücadelenin sonucunda elde edilen başarıya göre alınan puan, sonucu belirlenmektedir. Alınan bu puanlar her biri 5 kademeden oluşan 6 rütbeyi oluşturmaktadır.

PUBG seviyeleri kademeler için yapılan savaşlarda elde edilen puanlar oyuncuların rütbelerini yükseltmelerine yarar. Her bir rütbe atlayışında verilen hediyeler ve imkanlar da paralel olarak artış göstermektedir. Unutulmamalıdır ki kaybedilen her müsabakada rütbe düşüşüyle karşılaşılabilinmektedir.

PUBG Rütbelerine Genel Bakış

PUBG oyununda kazanılan zaferler sonucunda alınan puanları temsil eden her bir rütbenin 5 adet kademesi mevcuttur. Kazanılan puanlar rütbe artışı sağlamaktadır. Bu artık neticesinde seviyenize uygun oyuncularla karşılaşılmakta ve ödüller kazanılmaktadır.

PUBG oyunundaki rütbeler sırasıyla şu şekildedir; bronz,

  • gümüş,
  • altın,
  • platin,
  • elmas,
  • ve taç.

Her bir rütbeyi atlayabilmek için 5 adet kademe geçmek gerekmektedir. Her rütbede 5. kademeye(seviyeye) ulaşıldığında 3 kademe koruması devreye girmektedir. Bu koruma dolayısıyla kademe düşüşü ve bunun sonucu olarak rütbe düşüşü ihtimali azalmaktadır

PUBG seviyeleri kademeler yoluyla rütbe artışını sağlayan puanlama ise şu şekildedir; Bronz için 1200-1699 puan, Gümüş için 1700-2199 puan, Altın için 2200-2699 puan, Platin için 2700-3199 puan, Elmas için 3200-3699 puan, Taç için ise 3700-4199 puan elde edilmesi gerekmektedir.

Bu rütbelerin sonunda ulaşılan unvan As kademesidir. Bu kademeye ulaştıktan sonra bulunulan sunucularda en iyi 500 oyuncu sıralamasına giren oyuncular As kademesinden sonra her gün saat 00:00’da güncellenen “Fatih” unvanına erişmektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz