PUBG Sunucular Meşgül Hatası Çözümü

PUBG Sunucular Meşgül Hatası Çözümü

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - PUBG

PUBG sunucular meşgül hatası, Sunucular şu anda meşgul… lütfen daha sonra tekrar dene, şeklinde ekranda görünüyor. Son günlerde çoğu kişinin canını sıkan bu sorun çözüme kavuşturuldu.

Sorunun nasıl çözüleceğini en güncel şekilde bu yazımızda öğrenebilirsiniz. 

PUBG Sunucular Meşgül Hatası Neden Oluşur? 

Sorunu çözüme kavuşturmadan önce sorunun neden kaynaklandığına göz atalım. Pubg Sunucular meşgul hatası, PUBG sunucularından kaynaklanan bir hatadır. Oyunlar güncellenirken sunucular da bakıma girdiği için hata oluşur. Hata PUBG sunucularından dolayı oluşmuyorsa Steam ve oyunlarla uyuşmayan programlardan kaynaklanır. 

Hata bunlardan kaynaklanmıyorsa DNS önbelleğinin birikmesi yüzünden de oluşabilir. Bozuk DNS önbelleği birikmesi sunucuyla güvenli bağlantı kurmasını engelleyecektir. 

PUBG Sunucular Meşgül Hatası Çözümü

PUBG sunucular meşgul hatasının çözümü için başvurabileceğiniz yöntemler şu şekildedir: 

  • Steam’la uyumlu olmayan programları devre dışı bırakın. Bunun için öncelikle ctrl+alt+del tuş kombinasyonuna basın ve Görev Yöneticisine tıklayın. Uyumsuz programların yanına tıklayarak devre dışı bırakın.  Uyumsuz programların listesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
  • Çözüm için DNS yapılandırmalarını da sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle komut istemini açıp alt alta ipconfig / flushdns, netsh int ipv4 reset, netsh int ipv6 reset ve netsh winsock reset, ipconfig/ registerdns komutlarını yazıp enter tuşuna basın. Sonra PUBG’yi yeniden açmayı deneyin.
  • Modemde oluşan DNS önbelleğini temizlemek için modemi yeniden başlatın. Ardından ağa bağlanıp oyuna girmeyi deneyin. 

Ayrıca PUBG sunucu doğrulama hatası alanlarda bu bağlantıya tıklayarak sonuca ulaşabilirler.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz