PUBG TDM Ne Demek?

PUBG TDM Ne Demek?

admin
09-04-2021 - Oyun - PUBG

PUBG TDM, oyunu oynayan oyuncular arasında kullanılan terimlerden birisidir. Oyunda daha kolay iletişim kurabilmek için kısaltmaların kullanımı çok popülerdir. TDM’de böyle bir kısaltmadır. Oyunu özel çok fazla terim olduğu için her terime hakim olmanız kolay değildir. Bazı sık kullanılan terimleri bilmek ise sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır.

TDM hem PUBG hem de PUBG Mobile’de kullanıldığından milyonlarca kişiye hitap eden bir kelimedir. Oyun yayınlarında, forumlarda, Discord sunucularında, blog yazılarında bu kelimeyi sık sık duyup görebilirsiniz. Bu yazımızda PUBG TDM ne demek açıklayacağız.

PUBG TDM Ne Demek?

PUBG, mobile, lite gibi versiyonlarıyla birlikte en fazla oynanan battle royale oyunlarından birisidir. İlk zamanlar büyük bir çıkış yakalayan PUBG, yıllar geçmesine rağmen oyuncu kitlesinin büyük bir çoğunluğunu korumaya devam etmektedir.

Oyuncu kitlesini kaybetmeyip daima artırmak isteyen PUBG yapımcıları, oyuna birçok oyun modunu dahil etmiştir. Farklı oyun modlarına sahip olmak rakiplerine karşı üstünlük elde etmesini sağlamaktadır. PUBG TDM kelimesi ise “Team Deathmatch” modunun kısaltmasındır. Yani TDM, takımlı ölüm maçı demektir.

PUBG TDM Oyuncusu Ne Demek?

PUBG ile ilgili duyabileceğiniz bir diğer ifade ise tdm oyuncusudur. Bazı oyunculardan bahsedilirken bir unvanmış gibi bu ifade kullanılır. Takımlı ölüm maçlarında ön plana çıkan kişilere tdm oyuncusu denilir. Bu kişiler diğer modlara göre takımlı ölüm maçı modunda kendilerini daha fazla geliştirmiştir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz