PUBG TP Nedir?

PUBG TP Nedir?

Jabrayilov
25-03-2021 - Oyun - PUBG

PUBG TP nedir birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. PUBG gibi oyunlarda sık sık bahsi geçen TP oyuncular açısından çok önemlidir. Bazı oyuncular TP elde edebilmek için daha fazla maç yapar, oyunda daha fazla zaman geçirir.

TP terimi sadece PUBG’ye özgü değildir. Çeşitli oyunlarda bu ifadeyi duyabilirsiniz. Özellikle Battle Royale ve MOBA türü savaş oyunlarında bu terim kullanılır. TP’nin yanı sıra “TP düşmesi”, “TP kasmak” gibi ifadeler oyun terminolojisinde yer alır. Artık oyunların kendine has bir terminolojisi olduğu için tüm terimleri takip etmek oldukça zordur. Bu nedenle PUBG TP nedir bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda ne olduğunu açıklayacağız.

PUBG TP Ne Demek?

PUBG TP maç sonunda oyunda kalma süresi ve yapılan leş sayısına göre verilen puandır. Seviye atlamak için TP toplamak gerekir. Her seviyenin bir TP sınırı vardır. Maç kazanıldığında TP yükselirken maç kaybedildiğinde TP düşebilir. Kaybetmenize rağmen leş elde ettiyseniz veya oyunda belirli bir sürenin üzerinde kalabildiyseniz hiç TP kaybetmezsiniz ya da çok az kaybedersiniz.

TP’nin önemi seviye atlamayı sağlamasından gelir. PUBG’de seviye atlandığında seviye ödülleri verilir. Seviye ödüllerinin yanı sıra diğer oyunculara göre daha başarılı olunduğu kanıtlanmış olur. Ayrıca maçlar seviyeleri yakın kişiler arasında geçer. Bu nedenle yüksek seviyelerde daha az bot vardır. Tüm bunlardan dolayı birçok oyuncu TP kasabilmek için büyük çaba harcar.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz