PUBG Yapışkan Bombası Nedir?

PUBG Yapışkan Bombası Nedir?

admin
29-04-2021 - Oyun - PUBG

PUBG yapışkan bombası yeni haritanın gelmesiyle birlikte oyuncunun en fazla konuştuğu mühimmatlardan birisi haline geldi. Karakin haritasıyla tanışan oyuncular diğer haritalarda görmedikleri bu bomba türüyle ilk başta ne yapacaklarını çok bilemediler. Haftalık görevlerde de adından bahsedilen yapışkan bomba tüm oyuncuların öğrenmesi ve kullanması gereken bir zorunluluk haline geldi.

PUBG’de silahların, araçların, mermilerin, bombaların vs. farklı farklı çeşidi bulunuyor. Klasik bomba, sis bombası ve flaş bombası varken şimdi de yapışkan bomba eklendi. Diğer bombaları bir anda geri plana atan bu yeni bomba çeşidi önümüzdeki dönemde çok daha fazla konuşulacak gibi. Bu yazımızda merak edenler için PUBG yapışkan bombası nedir açıklayacağız.

PUBG Yapışkan Bombası Nedir?

PUBG yapışkan bombası oyunun yeni haritası olan Karakin’e eklenen bomba çeşididir. Bu bomba atıldığı yüzeye yapışarak 5 saniye içerisinde patlıyor. Eğer yapışkan bombası bir binanın duvarına atılırsa o duvarı kırıyor ve büyük bir delik açıyor.

PUBG yapışkan bombası kullanımının popüler olmasının sebebi ise Karakin’de bulunan yer altı mahzenleridir. Haritada bulunan mağaralardan yer altına açılacak taş kapılar bulunuyor. Bu kapılar yalnızca yapışkan bomba ile patlatılabiliyor. Kapıyı patlatıp yer altına indiğinizde loot cennetine düştüğünüzü göreceksiniz.

Yer altından çıkabilmek için ya girdiğiniz kapıya geri dönmelisiniz ya da yapışkan bomba ile yeni bir kapı açmalısınız. Bu nedenle yer altına girerken yanınıza birden fazla bomba almanız tedbir açısından faydalı olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz