Roblox Ne Zaman Çıktı?

Roblox Ne Zaman Çıktı?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Roblox

“Roblox ne zaman çıktı?”, “Roblox nasıl bir oyun?” gibi sorular yeni oyun arayışında olan kişilerin aklına takılabiliyor. Keyifli bir oyun olan Roblox’un popülerliği her geçen gün artıyor. Kafa dağıtmak özgür bir şekilde oyun oynamak isteyenlerin ilk tercihleri içerisinde yer alıyor.

Roblox Ne Zaman Çıktı?

Roblox oyunu, Roblox Corporation tarafından geliştirilmiştir. Oyun 2004 yılında Dynablocks olarak çıktı. 1 Eylül 2006 tarihinde ise Roblox olarak yayınlandı. Yani oyunun çıkış tarihi 1 Eylül 2006 olarak kabul edilir.

Oyun Windows, Linux, macOS, Android, iOS ve Xbox One platformlarda çalıştırılabiliyor. Roblox bugüne kadar toplamda 5 ödül almıştır. Oyun popülerliğini her geçen gün artırıyor; şu anda 100 milyonun üzerinde oyuncusu bulunuyor.

“Roblox ne zaman çıktı?” sorusunun cevabını verdikten sonra, biraz da nasıl bir oyun olduğunu açıklayalım.

Roblox Nasıl Bir Oyun?

Roblox, online çok oyunculu oynanabilen bir oyundur. Roblox’da oyuncular özgür bir dünyada bulunuyor ve istediklerini yaratabiliyorlar. Oyuncular kendi sanal dünyalarını yaratabiliyorlar. Ayrıca çok oyunculu olduğu için farklı insanlarla bir arda bulunuyorlar. 

Sohbet özelliği sayesinde oyuncular sohbet edebiliyor. Sohbet esnasında tanışılan kişilerle takım kurulabiliyor. Oyunda robux adı verilen para birimi bulunuyor ve oyun içerisinde ögeler satın alınabiliyor.

Oyuncular açık dünyada  yer alan ögeleri toplayabiliyor. Bu sayede yeni binalar ve oyun alanları inşa edebiliyorlar. Ardından inşa ettikleri oyun alanında oyun oynayabiliyorlar; diğer kişilerle yarışabiliyorlar.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz