Rocket League Trade Nasıl Yapılır?

Rocket League Trade Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Rocket League

Rocket League Trade (takas) nasıl yapılır? Her gün yüz binlerce kişi tarafından oynanan Rocket League’de takas işlemlerinin nasıl yapılacağına dair haklı gerekçeler ardına saklanılmış yüzlerce soru vardır. 

Bugün, Rocket League Trade (takas) işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü kesin bir şekilde cevaplamış olacağız. Başka bir ifadeyle, bahsettiğimiz adımları izlediğiniz takdirde siz de takas işlemlerinizi başarıyla tamamlayacaksınız.

Rocket League Trade (takas) Nasıl Yapılır?

Amerikan menşeili Psyonix tarafından kullanıcılara sunulan Rocket League adlı oyunda hem satın alma yoluyla hem de takas yoluyla item (ürün) almanız mümkün. Peki, roket destekli arabaların futbol oynadığı bu oyunda takas tam olarak nasıl yapılıyor? 

  • Takas yapacağınız kişi tanıdığınız biriyse Steam üzerinden ekleyebilirsiniz. 
  • Arkadaş ekleme işleminden sonra oyuna girip takas yapacağınız kişiyi gruba davet edebilirsiniz.
  • Bu davet işleminden sonra, yani takas yapacağınız kişiyle grup kurduktan sonra karşınızdaki kişinin profil resmine tıklayıp Takasa Davet Et seçeneğini işaretleyin.
  • Sonrasında karşınızdaki kişinin bu daveti kabul etmesi üzerine takas yapacağınız alan açılacaktır. Bu alanda almak istediğiniz ürünleri talep edebilir, karşı tarafın sizden beklediği ürünleri verebilirsiniz.

Eğer ticaret yapacağınız kişiyi tanımıyorsanız, yine ilk yapacağınız şey Steam’e girmek olacaktır. 

  • Steam’e giriş yaptıktan sonra Rocket League’e tıklayın.
  • Oyununuz açıldıktan sonra Topluluk Merkezi’ne giriş yapın.
  • Buradan Rehberler’e, sonra da Trading’e (takas) basın. 
  • Önünüze çıkan ilk sekmede, takas konularını açan kişileri pür dikkat inceleyin.
  • Sizin almak istediğiniz veya takas yapmak istediğiniz ürünü satan veya alan bir kişi varsa, o kişiyi Steam üzerinden ekleyip yukarıda bahsettiğimiz şema üzerinden yolunuza devam edebilirsiniz. 

Bütün bu işlemlere rağmen hala Rocket League Trade (takas) işlemini gerçekleştiremediyseniz merak etmeyin, bir yol daha var! 

Rocket League Forumlarını Takip Edin

Yukarıda bahsettiğimiz işlemlere rağmen hala Steam üzerinden takas işlemlerinizi tamamlayamadıysanız, Rocket League forumlarına göz atmanız sizin için son derece önemli olacaktır. 

Sizin gibi binlerce oyuncunun istediği ürünleri bulamadığı gerekçesiyle takas yapmaktan vazgeçtiğini veya forumları incelediğini unutmayın. Rocket League takas forumlarında istediğiniz ürünün takasını gerçekleştirmek isteyen bir kullanıcıyı görürseniz, bu kullanıcıyı Steam üzerinden ekleyip takas işlemlerini sürdürebilirsiniz. İyi oyunlar!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz