Seraphine CT Türkçe Seraphine Counter

Seraphine CT Türkçe Seraphine Counter

League of Legends her geçen gün binlerce yeni kullanıcı kazanmaya ve yeni karakterler üretmeye devam ediyor. En yeni şampiyonlardan biri Seraphine CT ya da Seraphine Counter analizleri oyunseverler arasında merakla bekleniyor. 

League of Legends forumlarında yeni şampiyon Seraphine’in sezon sonuna doğru yeni yama paketi ile birlikte oyuncuların kullanımına sunulacağı söylenirken, yeni şampiyonun özelliklerine ilişkin onlarca haber yapılıyor. Seraphine, League of Legends koridorlarında fark yaratabilir mi? Veya oyun kazandıran karakter olabilir mi? 

Seraphine Counter Türkçe 

Seraphine CT olarak en iyi counterlayan karakterler aşağıdaki gibidir;

 • Leona: Destek koridorunda harikalar yaratan Leona, yeni şampiyon Seraphine’e karşı avantajlı pozisyonda duruyor. Leona’nın rakiplerini sersemletmesinden ötürü ve Seraphine’in bu yeteneği bozacak bir yeteneği olmayışı, Leona’nın Seraphine karşısında avantajlı olduğunu gösteriyor.
 • Pantheon: Genel olarak sersemletme özelliğine sahip şampiyonların Seraphine karşısında yüksek başarı elde ettiğini görüyoruz. Pantheon’da tıpkı Leona gibi stun özelliğine sahip olduğu için Seraphine’i kısa sürede etkisiz hale getiriyor.
 • Zyra: Dikenleriyle oyunda her geçen gün etkisini artıran popüler şampiyon Zyra, rakiplerini kıskıvrak yakalayan sarmaşıkları ile Seraphine karşısında yüksek başarı yakalayabilir. 
 • Alistar: Zaman zaman üst koridor ve destek hattında, çoğunlukla destek hattında görev yapan Alistar, rakip şampiyonlara odaklanıp havaya kaldırmasıyla, yani kısa süreliğine işlerliğini yitirtmesiyle biliniyor. İyi bir Alistar oyuncusu, Seraphine’i havaya kaldırarak rahatlıkla etkisini kırabilir.
 • Maokai: Takım oyunlarının vazgeçilmezi Maokai, neredeyse oyundaki her bölgede faaliyet gösterebiliyor. Maokai’yi bazen ormanda, bazen üst koridorda bazen destek hattında görev yaparken görebilirsiniz. Maokai’nin ultisi ile rakiplerinize göz dağı verip başka şampiyonların katılımıyla (Yasuo) toplu kombo yapabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir kahraman olan Maokai ile Seraphine’i çaresiz bırakabilirsiniz.
 • Janna: Yeni şampiyon Seraphine’in tıpkı Janna’ya benzer birkaç özelliği olduğunu ilk etapta fark edebiliriz. Janna ve Seraphine, birbirine benzeyen iki farklı karakter olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Her iki şampiyonun da saf destek pozisyonu için yaratılmış olması ve her iki şampiyonun da doğrudan takıma katkı sağlaması epey ilginç bir benzeşme olmuş. Peki, Janna ile Seraphine’e ne gibi bir üstünlük sağlayabilirsiniz? Cevap oldukça basit. Janna’nın rüzgarı ile Seraphine’i 1 saniyeden uzun süreliğine havada tutabilir, dolayısıyla yeni şampiyonu çaresiz bırakabilirsiniz.

Seraphine CT Orman

Seraphine CT orman yapabilmek için klasik orman karakterlerini kullanabilirsiniz. Destek karakteri olarak rakipleri stunlama özelliğine sahip olmayan Seraphine, sadece E (Sert Ritim) ve R (Bis) yetenekleri ile rakiplerini saliselik yavaşlatıyor. 

Yani, seçeceğiniz klasik orman karakteri ile Seraphine CT yapabilir, rakip ADC’sine zor anlar yaşatabilirsiniz. Unutmayın, çoğu oyunun talihi alt koridorda yazılır. Eğer alt koridora vaktinde baskınlar gerçekleştirirseniz oyun sizin lehinize dönecektir. İşte Seraphine CT’lemek için alacağınız ormancı şampiyonlar:

 • Lee Sin
 • Rengar
 • Master Yi
 • Wukong
 • Jax

LoL Meta Nedir? 

Küresel çapta zenginliğini artıran Riot Games, gözbebeği League of Legends’in sürekli olarak güncel kalmasını ve daimi bir şekilde yeni plan-proje geliştirilmesine önem veriyor. Oyun sürekli olarak güncellenince, oyuncular her geçen gün daha farklı, daha dinamik bir oyun ile karşılaşıyor. Bu da League of Legends’in oynanabilirliğini artırıyor.

LoL Meta kavramı ise, her şampiyonun piyasalara sürülürken kullanım açısından epey güçlü olmasını ifade eder. Yani, yeni şampiyonun maksimum oyun keyfi vereceğini göz önünde bulundurursanız, bu kahraman karşısında güçsüz kalmamak için Seraphine CT’leyen şampiyonlara yönelebilirsiniz. 

Unutmayın, her şampiyon piyasaya sürüldüğünde bazıları gücüne güç katarken bazıları ciddi manada güç kaybı yaşar.

LoL CT Nedir?

League of Legends CT (Counter) kavramı, her şampiyonun farklı şampiyonlar karşısında avantajlı veya dezavantajlı olmasını ifade etmek için kullanılır. 

Rakibinizin seçtiği şampiyonları CT’leyen şampiyonlar seçerseniz, hem koridorunuzda hem de oyun genelinde büyük avantaj elde etmiş olursunuz. İyi oyunlar!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz