Star Citizen’den Haber Var!

Star Citizen’den Haber Var!

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Star Citizen

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği ve ve çıkış tarihi 3 ay daha ertelenen Star Citizen’ın solo hikayesi Squadron 42 için yeni bir fragman yayınlandı. 2020 yılının ikinci yarısında çıkması planlanan tek oyunculu mod, kendisini sabırsızlıkla bekleyen oyuncularda hayranlık uyandırdı. Uzun bir aradan sonra kendisini yeniden hatırlatan Squadron 42 uzay temalı RPG oyunu olmasıyla dikkat çekiyor. Son yılların en maliyetli oyunu olma özelliğini taşıyan Star Citizen’ın hikaye modunda Hollywood’un ünlü simalarıyla karşılaşacağız.

200 Milyon Dolar Bağış Toplamıştı

Star Citizen 2012 yılında Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkmış ve kısa bir zaman içerisinde tam 2,121,229 destekçiye ulaşarak 200 milyon dolardan fazla bağış toplamıştı. Cloud Imperium Games isimli şirketin çılgın projesi olarak değerlendirilen oyun, çok oyunculu modunda uzay ticaretine ve uzay gemisi savaşlarına odaklanmıştı. Kitlesel fonlama yöntemiyle 200 milyon dolar gibi tarihi bir gelir elde eden şirket, tam sürümün piyasaya çıkış tarihini sürekli ertelemesi sebebiyle tepki çekiyor. Tek oyunculu senaryo modulü olan Squadron 42 2014 yılında duyurulmasına rağmen çıkış tarihi beş yılı aşkın süredir erteleniyor. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde çıkması beklenen Squadron 42, uzay temalı hayatta kalma simülasyonu olacak. Star Citizen’ın online modu üstün görsel özellikleri ve eğlenceli oyun mekanikleri sayesinde beklenenden çok daha fazla ilgi görmüştü.

Yeni Fragman Heyecan Yarattı

Squadron 42 Teaser

Oyun tarihinin en pahalı ve en büyük çaplı projelerinden biri olan Star Citizen’ın tekli oyuncu modu olan Squadron 42 için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. Bir önceki videoda Henry Cavill, Mark Hamill, Gary Oldman, Gillian Anderson, Andy Serkis ve Rhona Mitra gibi Hollywood yıldızlarını görmüştük. Yeni tanıtım videosunda ise insanların bulunduğu uzay bölgelerinden uzaylıların yaşadığı üslere kadar oyuncuların oyun esnasında muhtemelen en sık uğrayacakları mekanlara yer verildi. Oyun, görsel kalitesi ve Hollywood yıldızlarıyla bezeli hikayesi sebebiyle ödüllü filmleri andırıyor. Star Citizen online modu birkaç gün önce Alpha 3.8.0 güncellemesiyle gündeme gelmişti. Güncelleme kapsamında oyuna yeni bir gezegen ve farklı gezegen iklimleri gibi yeni özellikler eklendi.   

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz