Steam Cevher Ne işe Yarar?

Steam Cevher Ne işe Yarar?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Steam

Steam binlerce popüler oyunun satıldığı bir sanal pazardır. Bu pazarda alışverişler para ve cevherler ile yapılabilmektedir. Steam cevher ne işe yarar ve paradan farkı nedir derseniz, Steam hesabınıza para yatırarak seviyenizi yükseltemezsiniz ancak cevherleriniz ile bu mümkün.

Steam Cevher Ne işe Yarar?

Steam üzerinde birçok rozet kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu rozetlerle birlikte Steam hesabınızın seviyesini de yükseltebilirsiniz. Kütüphanenizde bulunan oyunları oynadıkça, beceri ve başarılarınızda gelişmeler göstereceksiniz. 

Her oyuna özel başarımlar kazandığınızda oyun kartları envanterinize düşecektir. Sizler de başarı kartlarını birleştirerek rozet elde edebilir, Steam seviyenizi yükseltebilirsiniz. Bazen rozet oluşturmak için bir kartınız eksik olabilir ya da kart düşürme limitinizi doldurmuş olabilirsiniz. 

Cevherler işte burada çok işe yarıyor. İhtiyacınız olan karta para ödemeden cevherlerinizi ile sahip olabilirsiniz. Bu sizlere bir döngü oluşturabilir çünkü, rozet kazandığınız oyundan sizlere arka plan resmi, stickerlar ve etiketler düşebilir. 

Sizler de kullanmadığınız eşyalarınızı cevhere dönüştürebilir, eksik kartlarınızı satın alabilirsiniz. 

Steam Envanterlerimi Cevher Olarak Nasıl Kullanırım?

Steam cevher ne işe yarar sorusundan sonra en çok merak edilen bu cevherleri nasıl kazanacağımız. Para ile de alınabilen cevherleri oluşturmak gibi bir seçeneğimiz de var.

  • Öncelikle Steam hesabını açıyorsunuz ve üst panelden adınızın olduğu yere tıklayıp ‘Envanter’ butonunu seçiyorsunuz. 
  • Birçok oyununuzdan eşyalarınız olabilir ancak siz üst paneldeki ‘Steam’ butonuna tıklamalısınız.
  • Buradaki öğelere tek tek tıklayarak sol alt panelden ne kadar cevher ettiklerini görebilir, dilerseniz cevhere çevirebilir, cevherleri çuvala doldurup satabilir ya da kullanabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz