Steam Kış indirimleri

Steam Kış indirimleri

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Steam

Steam kış indirimleri 2020 tarihleri belli oldu. Her yıl nizami bir şekilde Aralık ayı sonunda, yeni yılın başında yürürlüğe giren kış indirimleri oyun severleri fazlasıyla şaşırtmaya devam ediyor.

Döviz kurunun sürekli olarak düşmesi, Dolar’ın TL karşısında değer kaybetmeye devam etmesi nedeniyle; Steam’in önümüzdeki süreçte oyun fiyatlarına güncelleme yapacağı zaten biliniyordu. 

Şu ana kadar gerek Valve Corporation tarafından gerekse diğer büyük oyun analizi yapan internet sitelerince Steam kış indirimleri 2020 tarihleri, oyun tutkunlarıyla paylaşıldı.

Türkçe kaynağın kısıtlı olduğu bu tür paylaşımlar, Amerika ve Avrupa internet medyasında yayından inmiyor diyebiliriz. 

Steam Kış İndirimleri 2020 Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl oyun piyasalarını sarsan Steam kış indirimleri 2019, Aralık 2019 ile Ocak 2020 arasında piyasalara sürülmüştü. 

Bu yıl ki düzenlenmesi planlanan Steam kış indirimleri 2020’nin de yine aynı dönemde yayınlanacağı düşünülüyor.

Nitekim, son 10 yıldır aynı dönemde düzenlenen kış indirimlerinin büyük bir aksilik olmadığı sürece, aynı takvimde yayınlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Ancak, korona virüs pandemisinin her geçen gün etkisini artırdığı bir ortamda insanların para stokuna önem verdiği bilinen bir gerçek.

Örneğin, sadece Fransa’da bir gün içerisinde 88 bin korona virüs vakası açıklanınca, halkın büyük çoğunluğu; özellikle de maddi durumu iyi olan halkın büyük çoğunluğu evlerine kapandı. 

Böyle bir dönemde her kuruşun değerini anlayan insanlar, gıda takviyesine yöneldiği için oyun sektörü, hiç azımsanmayacak derecede önemli bir darboğazın içine girdi. 

Valve Corporation’un göz bebeği Steam’de pek tabii bu kriz ortamından nasibini aldı. Şirketin kar marjı, önceki yıla kıyasla yüzde 20 kayıpta.

Steam Kış İndirimi 2020 Takvimi

Sonbahar-kış döneminde iki farklı indirim haftasıyla kullanıcıların karşısına çıkan Steam, bu yıl herhangi bir karışıklık olmadığı sürece Steam kış indirimi 2020’yi düzenlemekte kararlı.

Valve Corporation yetkilileri tarafından paylaşılan takvim şu şekilde;

  • Steam Kış İndirimi 2020’nin 22 Aralık’ta başlayıp 5 Ocak 2021’de sona ermesi planlanıyor.
  • Sonbahar indirimi ise 25 Kasım 2020’de başlayıp 1 Aralık 2020’ye kadar devam edecek.
  • Korona virüs nedeniyle iyice içine çekilen oyun piyasalarının, bu indirim sayesinde patlama yaşaması düşünülüyor.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz