Steam Parasını Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Steam Parasını Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

alextugani
21-06-2021 - Oyun - Steam

Steam parasını nakite çevirme, Steam parasını harcamayıp gerçek para olarak banka hesabına aktarmak isteyen herkesin aradığı bir konudur. Çeşitli yollarla Steam’da para biriktirdiyseniz artık bu parayı nakit olarak çekip harcamak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.

Steam Parasını Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Steam parasını direkt olarak nakite çevirmenize yarayan platform içi bir özellik yoktur. Yani kolay bir şekilde Steam’dan parayı banka hesabınıza aktaramazsınız. Platform bunu desteklememektedir. Tabi ki bu durum çaresiz olduğunuz anlamına gelmez. Nakite çevirme işlemi için başvurabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Steam parasını nakite çevirme için yapabileceğiniz ilk şey birine oyun hediye etmektir. Tandığınız bir arkadaşınıza almak istediği bir oyunu Steam parası ile satın alıp hediye edebilirsiniz. Arkadaşınız da oyuna vereceği parayı direkt olarak size verir. Böylece hem arkadaşınız oyunu satın almış olur hem de siz paranızı bir şekilde nakite çevirmiş olursunuz.

Tabi ki her zaman etrafınızda oyun satın almak isteyen birilerini bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda ise oyun itemleri satan sitelerden yararlanabilirsiniz. İtemlerinizi Steam yerine bu tarz sitelerden satışa çıkarırsanız ödemenizi direkt Türk Lirası olarak alırsınız. Ancak bu siteler için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta mevcuttur. İlk olarak sitenin güvenirliğinden emin olmalısınız. Güvenilir bir site bulduktan sonra komisyon oranlarını kontrol edin. Site parayı hesabınıza yatırırken belli oranda komisyon kesecektir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz