Steam Puanı Ne İşe Yarar?

Steam Puanı Ne İşe Yarar?

Jabrayilov
08-06-2021 - Oyun - Steam

Steam puanı, oyunseverlerin kullanmak için can attıkları puanlardır. Birçok Steam kullanıcısı ise Steam puanı ne işe yarar bilmemektedir. Puanları birikse bile kullanmazlar ve önemli ödüller kaçırırlar. Bu durumu yaşamamak için herkesin puanların ne işe yaradığını bilmesi iyi olacaktır.

Steam Puanı Ne İşe Yarar?

Steam puanı, profilinizi özelleştirmek ve topluluk üyelerine ödül vermek için kullanılan puanlardır. Profilinizi özelleştirmek için Steam Puan Dükkanı’ndan aşağıdaki ögeleri satın alabilirsiniz:

  • Hareketli avatarlar
  • Çerçeveler
  • Arka planlar
  • Rozetler
  • Sohbet ögeleri

Bu ögeleri bir defa satın aldığınızda ömür boyu kullanabilirsiniz. Yani ögelerin zaman kısıtlaması yoktur, sonsuza kadar kullanımı sizin olur. Bu konuda bilmeniz gereken önemli bir detay ise; Puan Dükkanı’ndan satın aldığınız ögeleri takas edemez ve pazarda satamazsınız.

Steam puanı kullanarak topluluk üyelerini ödüllendirebilirsiniz. İşe yarayan içerikler yazmış birini görürseniz ödüllendirmekten çekinmeyin. Atölye ögelerini ve detaylı rehberleri yine puanlarınızı harcayarak takdir edebilirsiniz.

Puanlar sonucunda iki tip rozet kazanılır. Eğer diğer Steam kullanıcılarını puanlarınızla ödüllendirirseniz cömertlik rozeti kazanırsınız. İkinci rozet ise ödül alanlar içindir. Çok kaliteli içerikler üretiyor, iyi işler ortaya koyuyorsanız birileri sizi takdir edecektir. Başkaları tarafından belli bir sayının üzerinde puan hediye edilirse katılımcı rozeti kazanırsınız.

Steam’da puan kazanmak için alışveriş yapmanız veya topluluğa katkıda bulunmak için çaba harcamanız gerekir. Steam’da yaptığınız her 1 TL’lik harcamada 12 Steam puanı kazanırsınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz