TFT Set 2 Ejder Elementleri Ne işe Yarıyor ?

TFT Set 2 Ejder Elementleri Ne işe Yarıyor ?

TFT’nin ikinci seti Set 2, Elementlerin Yükselişi olarak adlandırıldı. Bu dört unsuru ifade eder: Alev, Dağ, Okyanus ve Rüzgar (Sihirdar Vadisi’nden gelen temel Ejderhalara çok benzer). Her maçın başında, oyundaki herkes bu dört unsurdan birini (rastgele) oynamak zorunda kalacak.

Seçilen öğeye bağlı olarak, tahtada, üzerine yerleştirilmiş birimlere bufflar veren yerler görünecektir. Etkilerinin özellikleri;

  • Alev : +% 30 Saldırı Hızı
  • Dağ :Oyunun geri kalanı için Her Tur + 30 HP
  • Okyanus : + 30 Başlangıç ​​Mana
  • Rüzgar :+% 30 Iskalama Şansı

Aşağıdaki derinlemesine bilgi grafiğinde, temel ejder özelliklerinin dördünün de nasıl çalıştığını ve bunlara yerleştirilmesini önerdiğimiz şampiyonları ele alacağız.

Elementler Nasıl Çalışır ?

tft set 2 elementler nasıl çalışır

Elementler ilk turdan sonra, dört elementten biri tüm oyuncularda rastgele olarak belirir.Elementlere şampiyon yerleştirmek onlara bonus kazandıracaktır.Bu özellik bir eşya yuvası kullanır.Eğer şampiyonunuz 3 eşya yuvası doluysa hiç bir bonus vermez.Bölüm 3-1’de tüm oyunculara elementler tekrar gözükecektir.

TFT Set 2 Elementler

Alev Elementi

TFT alev elementi set 2 tft set 2 elementler

Alev elementi takım kompozisyonuna bağlı kalarak güçlü bir ad taşıyıcıya vermek isteyebilirsiniz.Eğer hyper taşıyıcınıza 3 item takmayı planlıyorsanız, bu etkiden yararlanması için başka heroya verin.

Dağ Elementi

TFT set 2 dağ elementi tft dağ elementitft set 2 elementler

Dağ elementi erken oyundan geç oyuna snowball için mükemmel bir geçiş hazır olur.Dağ elementi tanklarınızı güçlendirebilir, bu sayede ön hatta duran tanklar taşıyıcılarınızın daha uzun hayatta kalmasını sağlar.

Okyanus Elementi

TFT set 2 okyanus elementi tft okyanus elementi tft set 2 elementler

Okyanus elementi çok basit bir mantığa sahiptir, hangi şampiyonun güçlü olmasını istiyorsan ona verebilirsin.Her tur başladığında tekrar +30 mana sahibi olursunuz.Çok mana harcayan şampiyonlar için kullanışlıdır.

Rüzgar Elementi

TFT set 2 rüzgar elementi tft rüzgar elementi tft set 2 elementler

Rüzgar elementi dağ elementine benzer, rüzgar elementi takımınızı tanklaştırmanıza yardımcı olur.Hyper Tank kompozisyonu yapmadığınız sürece taşıyıcı herolarda kullanmanız daha etkili olur.

Bu görseller hazırlanırken mobalytics‘ten yararlanılmıştır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz