The Last of Us Part 2 Metacritic Puanı

The Last of Us Part 2 Metacritic Puanı

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - The Last Of Us

The Last of Us Part 2 Metacritic puanı kaç? The Last of Us II metacritic sitesinde değerlendirildi mi? The Last of Us Part Part 2  Metacritic skoru oyun camiasının en çok konuşlan konularının başında geliyor…

Oyunseverlerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği Sony oyunu The Last of Us Part 2, 19 Haziran’ın ilk saatleri itibariyle PlayStation Store’a eklendi.

The Last of Us Part II çıkış fiyatı daha önceden 429 Türk Lirası olarak duyurulmuştu ancak 19 Haziran gecesi oyunu satın almak isteyen oyunseverler büyük bir sürprizle karşılaştı. Oyunun 429 TL olarak açıklanan Türkiye fiyatı, piyasaya sürüldüğü ilk saniyede 70 lira zamlanarak 499 TL’ye ulaştı.

Peki çıkış fiyatıyla büyük hayal kırıklığı yaratan The Last of Us Part 2 Metacritic üzerinden kaç puana layık görüldü? Karşınızda detaylar.

The Last of Us Part 2 Metacritic Puanı Oldukça Yüksek

The Last of Us Part 2 Metacritic Puanı

Metacritic, 1999 yılında başladığı yayın hayatına 2020 yılında da tam gaz devam ediyor. 21 yılı aşkın tecrübesiyle dikkat çeken platform; uzman eleştirmenler eşliğinde oyun, albüm ve film gibi eserlerin değerlendirilmelerini yapıyor. Bugüne kadar binlerce eserin puanlandığı Metacritic, internet aleminin en saygın derecelendirme sitelerinden biri.

The Last of Us Part 2 Metacritic skoru tam olarak 95! Grafikleri, mekanikleri ve hikayesiyle göz dolduran The Last of Us Part 2 Metacritic skoruyla da ne kadar iyi bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Alanında uzman 94 eleştirmenin verdiği puanların ortalamasıyla ortaya çıkan The Last of Us Part 2 metascore, kullanıcı puanlarında ise tam tersine bir grafik çiziyor.

The Last of Us 2 Reddit ve Google Yorumlarında Dibi Gördü!

Reddit isimli sosyal medya platformu oyunu aşırı beğenen ve oyundan nefret eden kullanıcılarla ikiye bölünmüş durumda. The Last of Us Part 2 Metacritic üzerindeki kullanıcı puanı ise 10 üzerinden 3.4. Google’da da kullanıcıların yalnızca %42’si tarafından beğenilen oyun, yüksek fiyat politikası sebebiyle eleştirilere maruz kalıyor.

The Last of Us 2 Türkçe dublaj seçeneği ile Türk oyunseverlere şöyle bir göz kırpıyor olsa da oyunun 70 lira zamlı fiyat üzerinden satışa sunulması oyuna kötü bir nam kazandırdı. Oyunun deluxe versiyonu ise 80 lira zamlanarak 570 TL oldu.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz