The Witcher Başlangıç ​​Rehberi: Nereden başlanmalı ve bilmeniz gerekenler

The Witcher Başlangıç ​​Rehberi: Nereden başlanmalı ve bilmeniz gerekenler

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - The Witcher

Netflix, The Witcher serisini ekranlarımıza getirirken, Witcher-y ile ilgili her şeye girmek için iyi bir zaman. Ama orada korkutucu miktarda Witcher var – orijinal sekiz kitap, üç ana video oyunu ve birkaç spin-off (yine de Gwent nedir?). Ve hepsi bu değil: çizgi romanlar, sesli kitaplar ve Polonya filmi ve TV dizileri var. Geralt kimdir ve neden küvette? Ciri kim? Hangi hikayeler ne zaman gerçekleşiyor?

Witcher hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyip, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte rehberimiz. Kim ve neyi bilmeniz gerektiğini ve önce neleri okumalı ve oynamalısınız size bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

En önemli karakterler Rehberi

kaynak : CD Projekt Red

Tüm Witcher serisinde geniş bir karakter kadrosu var, ancak önemli olarak bilmeniz gereken birkaç kişi var.

  • Geralt – Ona eşit olarak tapan güzel büyücüler dışında, koruduğu dünyadan nefret eden bir mutant ayrıca baş karakterimiz). Nerede : Her yer
  • Ciri – Kaderi Geralt’a bağlı olan ve adaçayı boyunca koruyucu kızı olan bir prenses. Nerede: Kitaplar ve oyunlar
  • Yennefer – Geralt’ın hayatının aşkı olan sinirli bir büyücü, birlikte oldukları kadar ayrılar. Nerede : Kitaplar ve oyunlar.
  • Karahindiba – Geralt’in sık seyahat eden arkadaşı ve sık sık başının derde girmesinin nedeni olan bir şair, ozan ve züppe. Orijinal Lehçe ve Netflix serisinde Jaskier olarak adlandırıldı. Nerede : Her yer
  • Triss – Geralt’a aşık başka bir büyücü olan Triss, Triss, Ciri’nin yetiştirilmesine yardımcı olur ve onun için bir kız kardeştir. Nerede:Her yer
  • Zoltan – Birkaç garip içki içen cüce, geçici olarak Geralt’ın yoldaşları olarak hizmet eder, bunlara mohawked bir savaş gazisi olan Zoltan Chivay dahildir. Nerede : Üç oyunun hepsi, the novels Baptism of Fire ve The Lady of the Lake.

Milletler ve Anahtar terimler Rehberi

Witcher TV dizileri büyük bir fantezi dünyasında yer alacak ve kitaplar ve oyunlar farklı ülke ve bölgelere odaklanacak. İşte temel bir harita (zamanla oynayan savaşlar siyasi sınırları değiştirecek olsa da). Sağdaki uç, Nilfgaard imparatorluğunun sahip olduğu güneydeki bölgeyi gösterirken, ana harita, hikayelerin çoğunun yer aldığı Kuzey Krallık’ı gösteriyor. Skellige adaları batı kıyısı açıklarındadır.

The Witcher Haritası
The Witcher Haritası

Milletler

  • Cintra – Kuzey Krallığı’ndan biri, ilk Kuzey Savaşı sırasında Nilfgaard tarafından işgal edildi.
  • Rivia – Geralt’in isminden sonra ortaya çıkan “Rivia” ile tanınan küçük bir Kuzey krallığı.Rivia, Lyria ve Rivia krallığı olmak için komşu Lyria ile bir birlik kurdu.
  • Nilfgaard – Güney, genişleyen Nilfgaard İmparatorluğu tarafından kontrol edilir ve bazı Witcher hikayelerinde önemli bir figür olan Emhyr var Emreis tarafından yönetilir. Kötü adamlar, ama asla bu kadar basit değil.
  • Skellige – Temelde Witcher dünyasının İrlandası, Kuzey Krallık kıyılarında bir ada krallığı. Korkutucu derecede bağımsız, ama Cintra ile müttefikler.

Anahtar terimler

Witcher – Profesyonel bir canavar avcısı. Witcherlar, çocukluktan yoğun (ve acımasız) eğitimden geçirilir ve vücutlarını değiştiren, onları daha güçlü hale getiren, uzun ömürlü yaşayan ve kedi benzeri gözlere sahip mutajenlere maruz kalır. Onlar da sterildir. Dünyada az sayıda Witcher var ve bunlar genellikle ucube olarak görülüyor.

Sürpriz Yasası – Witcher evreninde insanlık kadar eski bir uygulamadır. Yasaya göre herhangi biri tarafından hayatı kurtarılan kişi, kurtarıcısına sahip olduğu ancak varlığından haberdar olmadığı şeyi vermek zorundadır. Genellikle bu şey, babanın haberi olmadan doğan veya evlatlık edinilen bir çocuk olmaktadır.

Kürelerin Birleşimi – Geçmişte 1.500 yıldan beri dünyaların birleşmesine neden olan kozmik bir felaket,ve sözde hortlaklar gibi bazı canlıların The Witcher dünyasında var olmasının nedeni. Elflere göre, insanlar da büyü kullanmayı öğrendiklerinde dünyaya bu şekilde geldi ve .

The Witcher Kitapları Rehberi

Geralt ve Yennefer’in aşk hikayesini anlamak, Ciri’nin büyümesini izlemek

Başlangıçta, Andrzej Sapkowski’nin orijinal Lehçe’de cadılar olarak adlandırılan “Wiedźmin” hakkındaki kitapları, daha sonra gelen her şeyin OG kaynağıdır. Sapkowski, Geralt’ı ve dünyasını, Son Dilek( The Last Wish ) ve Kader Kılıcı( The Sword of Destiny ) adlı iki kitapta toplanan bir dizi kısa öykü için yarattı, daha sonra oradan beş romandan oluşan bir destan haline geldi ve ardından Fırtınalar Mevsimi( Season of Storms ) olarak adlandırıldı.

Kısa öykülerle mi yoksa destanla başlamak mı derseniz bu bir lezzet meselesidir. Kısa öyküler Dandelion ve Yennefer gibi karakterleri tanıtıyor. Almak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

the last wish the witcher türkçe
the last wish

Efsaneye atlayın ve bazı bilgilerde eksik olacaksınız, ancak dünyanın ve karakterlerinin daha gelişmiş bir versiyonuna da atlayabilirsiniz. Romanlar genellikle diğer karakterler, özellikle Geralt’ın koruyucu kızı Ciri açısından anlatılan uzun tartışmalara yer veriyor ve ortamın savaş politikalarına derinlemesine bakıyor (Bazen biraz fazla derin).Witcher’in dünyasını en iyi şekilde görmek istiyorsanız, buraya Elflerin Kanını alarak başlayın .

The Witcher Oyunları Rehberi

the witcher oyunları
the witcher oyunları

CD Projekt Red’in video oyunları, Polonya dışındaki dizileri popüler hale getirmekten sorumludur ve Netflix serisi bunlara dayanmasa da bir göz atmaya değer. Ancak, her yeni oyunda büyük iyileştirmeler yapıldı ve birincisi ile başlamanız gereken bir seri değil.

The Witcher 2: Assassin of Kings kesin bir gelişmedir ve arsanın ortasında dallanma şekli o zamanlar etkileyiciydi, ama yine de bir öneri değil.

Witcher 3 olmanız gereken yerdir. Üçüncü oyundan başlayarak eksik olan şey hakkında endişelenmeyin.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz