Ubisoft’un Model Bombası: Watch Dogs Legion

Ubisoft’un Model Bombası: Watch Dogs Legion

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Watch Dogs

E3 2019 etkinlikleri, 2020 yılına damgasını vuracak oyunların tanıtıldığı görsel bir şölen havasında geçmişti. Oyun devi Ubisoft da E3 2019 etkinlikleri sırasında bombayı patlattı ve Watch Dogs Legion oyununun fragmanını yayınladı. İlk oyunu 2014 yılında çıkan ve oyun camiasını ikiye bölen Watch Dogs serisi, olumlu eleştiriler kadar olumsuz eleştirilere de maruz kalmıştı. Serinin 3. oyunu ve son halkası niteliğindeki Watch Dogs Legion, tanıtım videosuyla “bu sefer olmuş” dedirtti.

Brexit Sonrası Londra Silueti

Watch Dogs Legion sistem gereksinimleri açıklandı ve günümüzdeki çoğu bilgisayarın rahatlıkla çalıştırabileceği bir oyun olacağı vurgulandı. En az sistem gereksinimleri kadar merak edilen bir diğer konu da oyunun hangi şehirde geçeceğiydi. Yapılan tahminler büyük ölçüde Londra üzerine yoğunlaşmıştı ve bu tahminlerin tutarlı oldukları da E3 konferansında ortaya çıktı.

Oyun, Londra’da geçecek ama şehrin atmosferi bildiğimiz Londra’dan bir hayli farklı olacak! Çünkü yapımcı şirket Ubisoft, oyunun atmosferini, geçtiğimiz yılların en çok konuşulan konularından biri olan İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması üzerine kurma kararı aldı! Oyun, yakın geleceği konu edindiği için Londra’nın siluetinde neon ışıklar ve teknolojik cihazlar göze çarpıyor. Sanıyoruz ki, Droneların kontrol ettiği caddeler ve makinelerin turladığı sokaklar eşliğinde Londra’yı yeniden keşfetmek için sabırsızlanmayan oyunsever yoktur.

Hackerların Gizemli Dünyasına Yolculuk

Oyunda üç ana sınıf bulunduğunu ve bu sınıflardan en çok dikkat çekeninin Hacker sınıfı olduğunu biliyoruz. Oyunda, hacker karakterimizle minik robotları kullanabileceğiz. Brexit sonrasında kaosa sürüklenen Londra sokaklarını turlayacak, gizliliğe büyük önem veren oyun mekanikleri sayesinde bu kasvetli şehrin gölgelerinde saklanan bir suç makinesine dönüşeceğiz. Serinin ilk oyunu buglar ve hatalı mekanikler yüzünden oyun tutkunlarını çileden çıkartmıştı. Oyunseverlerden gelen geri dönüşleri değerlendiren Ubisoft, ikinci oyunda çok daha başarılı bir proje süreci geçirerek başarılı bir satış grafiği elde etmişti.

Watch Dogs Legion Ne Zaman Çıkacak?

watch dogs legion

Oyunun çıkış tarihi 6 Mart 2020 yılı olarak belirlendi. Oyunun geliştiricileri, Londra sokaklarında dolaşan her NPC karakterin yönetilebileceğini açıklamıştı. Bir süre sonra bu açıklamanın her karakteri yönetmekten ziyade her karakteri ekibimize alarak 20 kişilik bir suç takımı oluşturabileceğimiz anlamı taşıdığını öğrendik. Watch Dogs Legion keyifli gizlilik mekanikleri ve ilgi çekici konusuyla istenen başarıya ulaşacak gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz