Valheim Kasma Sorunu Çözümü

Valheim Kasma Sorunu Çözümü

Jabrayilov

Valheim son günlere damga vurdu. Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunda bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Valheim kasma sorunu çözümü arayanlar sorunu ortadan kaldırarak eğlenceye kaldığı yerden devam etmek istiyor. Çünkü oyun kastığında çekilmez bir hale geliyor. İşkence haline gelmiş olan kasma sorunu için neler yapılabileceğini bu yazımızda açıklayacağız.

Valheim, oyuncuların yalnızca kıyafeti olarak açık bir ormanda uyandıkları oyundur. Oyunun amacı herkesin kendi çabalarıyla hayatta kalmaya çalışmasıdır. Ormanda bulunan kaynaklarla tarım, hayvancılık ve avcılık yapılabilir. Hatta inşaat malzemeleri elde edilerek istenilen binalar inşa edilebilir. Bunun yanı sıra ormanda bulunan canavarlara dikkat edilmelidir. Canavarlarla savaşırken oyunun kasması büyük bir talihsizliktir. Bu nedenle Valheim kasma sorunu çözümü hayati değer taşır.

 

Valheim Kasma Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Valheim’de fps düşüklüğünden dolayı kasma sorunlarıyla karşılaşılabilir. Oyun erken erişimde olduğundan dolayı, oyunda bazı optimizasyon sorunları vardır. Kasma sorunu şu an sık karşılaşılan bir sorun olmasına rağmen tam sürümde bu sorunun çözülmesi bekleniyor.

Tam sürüm çıktığında da kasma sorunları yaşanabilir. Kasma sorununun kalıcı bir çözümü yoktur ama bazı çözüm yöntemleri sayesinde anlık çareler bulunabilir. Hatta sorunun ana kaynağı bulunduğunda net bir çözüme bile gidilebilir.

Valheim kasma sorunu çözümü için yapılabilecekler şu şekildedir:

  • Cihazınızın donanım özelliklerinin Valheim minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Eğer sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa kasma oluşabilir. Donanım özelliklerinizi yükseltmeye çalışın.
  • Yetersiz depolama alanı sebebiyle oyunda kasmalar oluşabilir. Valheim’i saklamak için 1 GB depolama alanı yeterlidir. Oyunun rahat bir şekilde çalışması için 1.5 GB boş alana sahip olmak kasmayı ortadan kaldırabilir.
  • Oyunu oynarken arka planda çalışan gereksiz programları kapatın. Bu programlar belleği meşgul edeceğinden performans düşüklüğüne yol açarlar.
  • Windows işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun. Yeni güncellemeler varsa yapın.
  • Cihazınızda kötü amaçlı yazılım ve virüs olmadığından emin olun. Eğer varsa antivirüs programları aracılığıyla virüsleri temizleyin.

Yukarıda yer alan Valheim kasma sorunu çözümü adımlarından hepsini denediğinizde sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Eğer hala sorun çözülmediyse oyunu kaldırıp yeniden kurabilirsiniz. Cihazınızda kasmaya sebep olabilecek başka hasarlar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz