Valheim Kazma Nasıl Yapılır?

Valheim Kazma Nasıl Yapılır?

admin

Valheim kazma yapımı her oyuncunun bilmesi gereken bir bilgidir. Oyunda kazma ile pek çok şey yapıldığından kazma en fazla kullanılan araçlardandır. Madenlerde ve ormanda çok işe yarayan bu araca herkes sahip olmalıdır.

Kazma yapımı sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Önemli olan kazma yapmak için gerekli olan malzemelere ve tezgaha sahip olmaktır. Tezgahı olmayan veya malzemesi eksik olan kişiler Valheim’de kazma yapamaz.

Valheim Kazma Nasıl Yapılır?

Kazma yapabilmek için 10 ahşap ve 1 adet sert çatal boynuz gereklidir. Ahşap tedarik etmek oldukça kolayken sert çatal boynuzu elde etmekte biraz zorlanabilirsiniz. Sert çatal boynuz her yerde bulunmuyor. Bu malzemeyi elde edebilmek için Eikthyr’i yenmeniz gerekir. Eikthyr, oyunun ilk patronu olduğundan oyuna başladığınız anda size yeri verilecektir.

Eikthyr, zayıf bir geyik değildir. Bu nedenle güç toplamadan ona saldırırsanız yenilirsiniz. Öncelikle gücünüzü biraz toparlayıp ondan sonra saldırmanız gerekir. Saldırı sonucunda ihtiyacınız olan boynuzu elde edersiniz.

Valheim kazma yapımı şu şekildedir:

  • Öncelikle tezgaha gelin. E’ye basarak tezgahı açın.
  • Tezgah açıldığında “craft” kısmına geçiş yapın. Craft kısmında üretilebilecek ögelerin listesi vardır. Listede aşağılara doğru ilerleyerek “Boynuz Kazma”yı bulun.
  • Boynuz kazmanın üzerine tıklayarak sağa açılmasını bekleyin.
  • Altta yer alan “Üret” butonuna tıklayarak kazmayı üretin.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda kazma kullanmanız için hazır hale gelecektir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz