Valheim Using Vulkan Nedir?

Valheim Using Vulkan Nedir?

admin

Valheim using Vulkan konusu, oyuna son gelen Vulkan API desteği güncellemesiyle çok konuşulmaya başlandı. Valheim son dönemlerin en popüler oyunu haline gelmeye başlarken oyuna Vulkan desteği gelmesi birçok oyuncuyu sevindirdi. Son güncellemeyle eklenen bu desteğin oyunda daha iyi bir deneyim elde etmeyi sağlayacağı düşünülüyor.

Valheim hala erken erişimde olmasına rağmen odunda çok fazla söz ediliyor. Grafikleri, oynanışı ve kurgusuyla bu kadar popüler olmayı gerçekten hak ediyor. Oyuncuları gizemli bir dünyada hayatta kalmaya çağıran Valheim, Viking ormanlarında savaşıp yaşamda kalmanız için bir fırsattır. Bu yazımızda çok merak edilen Valheim using Vulkan nedir açıklayacağız.

Valheim Using Vulkan Nedir?

Valheim using Vulkan, oyunu bağımsız bir grup tarafından geliştirilmiş Vulkan API kullanarak çalıştırmaktır. Vulkan, DirectX ile aynı işi yapmaktadır ve Vulkan kullanırken oyun daha akıcı bir şekilde çalışabilir.

Vulkan kullanıldığında grafikler daha iyi görünür ve eskiyle kıyasla ciddi anlamda farklılıklar oluşur. Tam ışın izleme olduğundan Valheim’i daha iyi görerek deneyimleme şansı elde edeceksiniz. Bu nedenle Valheim using Vulkan güzel bir özelliktir.

Birçok işlemci Vulkan’ı desteklediği için Valheim’i Vulkan kullanarak çalıştırmayı denemenizi tavsiye ederiz. İşlemcinin kullanımını azalttığından oyun deneyiminizi artıracaktır. Vulkan’ı etkinleştirmek istediğinizde Steam’dan Valheim’in sayfasına gitmelisiniz. Oyunu başlatırken menüden “force vulkan” seçeneğini seçmeniz yeterli olur. Bunu yaptıktan sonra oyuna girerek farkı görebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz