Valorant Couldnt Start Hatası Çözüm

Valorant Couldnt Start Hatası Çözüm

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant, oyunucuları sıklıkla couldn’t start hatası ile karşılaşıyor. Valorant couldnt start hatası çözüm yöntemiyle hatayı ortadan kaldırmak oldukça kolaydır. Her oyuncu zorlanmadan çözümü uygulayabilir. Bu yüzden hatayla karşılaşınca panik yapmanıza gerek yoktur. Sadece çözüm adımlarını dikkatlice okuyup aynen uygulamanız yeterli olacaktır.

Valorant Couldnt Start Hatası Çözüm Yöntemi

Couldn’t start hatasını çözüme kavuşturmak için Riot Games destek ekibinin bir paylaşımı yoktur. Burada paylaşacağımız çözüm yöntemi daha önce aynı sorunu alıp çözebilen kişilerin deneyimlerine dayalıdır. Valorant Couldnt Start hatası çözüm yöntemi aşağıdaki gibidir:

  • Ekranda hata mesajını gördüğünüzde tamam butonuna basıp oyunu kapatın.
  • Aradından masaüstüne gelerek Valorant kısa yolunun üzerine gidin. Valorant kısa yoluna sağa tıklayıp açılan menüden “özellikler” seçeneğine tıklayın.
  • Özelliklere girdikten sonra “uygunluk” bölümüne ilerleyin.
  • Burada yer alan seçenekler arasından ‘Tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak’ ve ‘bu programı yönetici olarak çalıştır’ seçeneklerini tik ile işaretleyip aktif hale getirin. Son olarak değişiklikleri kaydedin.

Oyuna girdiğinizde hala aynı hatayı alıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra oyuna giriş yapın. Bu çözümler hatayı kesin olarak çözmeyebilir. Bazı sebeplerden dolayı hatayı hala alabilirsiniz. Hatayı almaya devam ederseniz geriye yapabileceğiniz tek bir şey kalıyor.

Riot Vanguard’ı silip tekrar yüklemelisiniz. Bu işlem biraz uzun sürecektir ancak hatayı kesin çözecektir. Kesin çözüm olsa da Riot Vanguard’ı silmeden önce yukarıda yer alan çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz