Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant çözünürlük değişmiyor sorunu, çözünürlük seçeneği olarak sadece özel seçeneği olması ve ekrana tıklandığında değişim olmaması şeklinde oyuncuların karşısına çıkar. Sorun çözülmediği sürece oyun oynanamaz hale geliyor. Bu yazımızda sorunun çözümünü sizler için paylaşacağız.

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözümü

Çözünürlüğü tekrardan değiştirebilmek için aşağıda yer alan çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Valorant çözünürlük değişimi için kullanılabilecek yöntemler şöyledir:

  • “Windows+R” tuş kombinasyonuna bastıktan sonra açılan “Çalıştır” menüsüne “msconfig” yazıp “enter”e tıklayın. Ardından “Hizmetler”e tıklayıp “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneğini işaretleyin. Açılacak olan listede bulunan hizmetlerin hepsini seçip “Tümünü devre dışı bırak” butonuna tıklayın. Son olarak “Uygula” butonuna tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. 
  • Yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa DNS adresini değiştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle denetim masasını açın. Ardından “Ağ ve İnternet”i seçip “Ağ ve Paylaşım Merkezi”ne tıklayın. Açılan ekranda “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” seçeneğini tıklayarak kullandığınız bağlantıyı bulun. Bağlantıya çift tıklayıp “Özellikler” seçeneğine gelin. DNS olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullanmaya başlayın.
  • Antivirüs programı veya güvenlik duvarı da soruna yol açabilir. Antivirüs programını silip güvenlik duvarını kapatırsanız sorun çözüme kavuşacaktır. Güvenlik duvarını kapatmak için öncelikle “Denetim Masası”nı açın. “Sistem ve Güvenlik” seçeneğine tıkladıktan sonra “Windows Güvenlik Duvarı” ifadesine tıklayın. Açılan ekranda “Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak” seçeneğine tıkladıktan sonra “devre dışı bırak” deyin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz