Valorant Directx Runtime Hatası Çözümü

Valorant Directx Runtime Hatası Çözümü

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Valorant

Sevilen oyun Valorant yeni bir hata nedeniyle oyuncularına zor anlar yaşatıyor. 

Birçok kişi tarafından Valorant directx runtime hatası olarak aranan ve Valorant oynamanızı engelleyen bu hatayı nasıl çözeceğinizi sizin için araştırdık. Valorant directx runtime hatasının nasıl çözüleceğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Valorant DirectX Runtime Hatası’nı Çözerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araştırmalarımız sırasında gördüğümüz kadarıyla sorunun birçok farklı çözüm sunulmakla birlikte bu çözümler herkeste işe yaramıyor. Aynı şekilde bazı çözümlerin güvenilir olmadığına dair söylemler bulunuyor. Bu nedenle en çok işe yaradığı söylenen çözümü adım adım anlatacağız. 

Valorant DirectX Runtime Hatası Nasıl Çözülür?

Şu an Valorant DirectX Runtime hatasının en basit ve kesin çözümü dll dosyalarını değiştirmektir. Güncellemelerden sonra tekrar aynı hatayı alırsanız aynı işlemleri tekrarlayarak sorunu çözebilirsiniz. 

Çözüm işlemlerini yapmaya başlamadan önce oyunlarınızın ve önemli olduğunu düşündüğünüz klasörlerinizin yedeğini almayı unutmayın. Beklenmedik bir sorun yaşamanız halinde aldığınız yedeği kullanarak oyunu eski haline döndürebilirsiniz.

  1. İlk yapmanız gereken bu linkten dll dosyalarını indirmek. Dosya .rar uzantılı ve 39.41 MB boyutunda.
  2. İndirdiğiniz Error (0xc000007b) From Nursalam Aslam.rar isimli dosyaya sağ tıklayın ve klasöre çıkart seçeneğini seçerek içindeki tüm dosyaların aynı isimde oluşturulmuş klasöre çıkmasını sağlayın.
  3. Eğer yükleme yerini değiştirmediyseniz C:\Riot Games\VALORANT\live yolunu izleyerek oyunun kurulu olduğu klasöre ulaşın. 
  4. Eğer oyunu farklı bir yere kurduysanız live klasörüne ulaşmak için oyunun masaüstündeki kısayoluna sağ tık yapın ve Dosya Konumunu Aç seçeneğini seçerek oyunun kurulu olduğu yere gidebilir, oyunun kurulu olduğu yeri öğrenerek VALORANT klasörü içindeki live klasörünü bulabilirsiniz.
  5. Klasöre ulaştıktan sonra indirdiğiniz klasörün içindeki her şeyi seçip kopyalayın. Toplam 329 dosya olmalı, aklınızda olsun.
  6. Kopyaladığınız dosyaları daha önce açtığınız, oyunun kurulu olduğu klasör içindeki live klasörünün içine yapıştırın. Oyun sorunsuz açılacaktır.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz